Denizciler DEFAMED İzmir’de buluştu

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunlar Derneği (DEFAMED) İzmir Şubesi 29. Geleneksel Kış Toplantısı gerçekleşti.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunlar Derneği (DEFAMED) İzmir Şubesi 29. Geleneksel Kış Toplantısı İzmir Çeşme Altın Yunus Otel’de gerçekleşti.

Yeni Türkü ve YDO’luların efsane grubu ALBATROS’un sahne aldığı gala yemeğinde, Ege Üniversitesi tiyatro ekibinin canlandırdığı Atatürk ve sevdiği şarkılar oyunu sahne aldı.

Delmar Safety

Etkinliğe İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek ve DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı İlker Meşe, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Selçuk Nas, İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri , denizcilik STK Temsilcileri ve denizciler katıldı.

DTO  İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, “İlk defa gelmiyorum, İTÜ Mezunlar Derneği yönetimine ve bundan önceki yönetimlere çok teşekkür ediyorum. Her hangi bir amaç gütmeden tüm denizcileri bir araya toplamaya çalışan bir yapıları var. 5 senedir üst üste ailemle birlikte geliyorum. Onlardan biri olduğumu hissediyorum. Onların da bizlerden biri olduklarını biliyorum. Oldukça güzel, oldukça anlamlı faaliyetlerde bulundukları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Her denizci üyemizdir

İTÜ DEFAMED İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Kaptan Ali Burçin Eke ise düzenledikleri etkinlik ve denizcililer korusu hakkında açıklamalarda bulundu.

Eke, “Biz bunun adına İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği İzmir Şubesi diyoruz ama biz denizciyiz. Biz İTÜ’nün değil Türkiye’deki bir okulun mezunuyuz. Biz denizciyiz. Biz denizciysek Türkiye’deki denizciler de bizim derneğimizin fahri üyesidir. Bizim görüşümüz bütün denizciler, denizcilerin düzenlediği her organizasyona katılmalıdır. Eğer böyle olabilirsek denizciliği büyütürüz. Deniz kadar kara da bizim için önemli. Doğa olmadan insan olmaz. Biz önce böyle düşünüyoruz. Doğa bittiği zaman insan zaten dünyada var olamaz. Doğayı yaşatırsak insan da yaşar. Bu düşünce ile biz İzmir’imizi daha çok yeşillendirmek, daha çok ağaçla buluşturmak için böyle bir proje düşündük. Sağ olsun insanlar da buna çok destek veriyor. Bunu bütün denizciler olarak daha da büyütmek istiyoruz. Zaten bundan dolayı biz denizcilik korusu dedik. Herhangi özel bir isim vermiyoruz. Biz Atatürk konusunda da geçmişe bakmak değil geleceğe bakmak için çalışıyoruz. Atatürk sadece bir isim değildir. Atatürk’ün fikirleriyle hareket ederseniz geleceğe gidersiniz. Biz sadece isme takılmıyoruz. O hiçbir zaman geçmişe takılmadı, hep geleceğe yön vermeye çalıştı. Biz de O’nun açtığı izde yürümeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Gecede Yeni Türkü, Grup Albatros ve Grup Social Life Band sahne alarak konuklara müzik dolu dakikalar yaşattılar.

Bunları da beğenebilirsin
X