Adriyatik’te terk edilmiş Türk yatı bulundu

Adriyatik Denizi sularında Türk vatandaşına ait olduğundan şüphelenilen terk edilmiş bir yat bulunduğu bildirildi.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

Leş (Lezhe) Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Adriyatik Denizi’nin Şingin (Shengjin) sahiline 12 mil uzaklıkta “Atik Bey” isimli bir yat bulunduğu belirtildi. Yatın balıkçılar tarafından bulunduğunda motorlarının çalışır vaziyette olduğu bildirildi.

Tekne Türk işadamının

Arnavutluk basınında çıkan haberlere göre, Şingin Gümrük Polisi, emniyet güçleri ve liman başkanlığı iş birliğinde yatın limana nakledildiği kaydedilen açıklamada, “Yat içinde gerçekleştirilen kontrolde herhangi bir kişi ya da yasa dışı eşya bulunmadı. Sadece yatın sahibi olduğundan şüphelenilen 53 yaşındaki Türk vatandaşı Sezgin Yavuz’un kişisel evraklarına ulaşıldı.” ifadelerine yer verildi. Gemi jurnalinin son ana kadar doldurulduğu öğrenilirken, teknenin direğinde Galatasaray bayrağının dalgalandığı görüldü. Polise göre teknede ikinci bir kişinin varlığına rastlanmadı.

Açıklamada ayrıca Tiran İnterpol’ü iş birliğinde olayın aydınlatılması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Denizcilik Dergisi’nin edindiği bilgiye göre Türk bayraklı katamaran yatın uzunluğunun 14, genişliğinin ise 4 metre olduğu ve piyasa değerinin 2 milyon Euro’yu aştığı bildirildi.


Bunları da beğenebilirsin
X