Alkoç : ‘Kore’ye demir attık’

ISGEM Kurucu Ortağı Alkoç, "Yeni hedeflerimiz doğrultusunda kardeş ülke Kore'ye demir attık" dedi.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

ISGEM Kurucu Ortağı Mühendis Gürhan Burak Alkoç, ISGEM Group olarak, Kore’nin dünya çapındaki firmaları Samkang S&C-M&T Shipyards, JeonJin Entech, Marine Stellar ve ExhClean firmaları ile NB, retrofit, repair, Oil & Gas Plant, Marine Scrubber Systems, Engineering, Column Internals-Production ve Open-Close Loop+Hybrid Type alanlarında işbirliği anlaşmaları imzaladıklarını duyurdu.

Delmar Safety

Üretim, satış, servis ağı, eğitim, yedek parça gibi konuları da kapsayan anlaşmaların tarafları mutlu ettiğini belirten Alkoç, 20 yıldır Kore ve civar coğrafyada birçok kez ilki başardıklarını ve çok güçlü temel attıklarını vurguladı. Alkoç, hedeflerinin bu teknolojileri Türkiye’ye getirerek know-how’ı oluşturup, kazandırmak, üretim bandı oluşturmak ve millileştirmek olduğunun altını çizdi.

Sürpriz sektöre girecekler

Kore gemi işletmecileri birliğinin geleneksel toplantısına da ISGEM heyeti olarak katıldıklarını belirten Alkoç, ayrıca üzerinde çalıştıkları farklı projeler olduğunu ve iş hacimlerini karşılıklı olarak artıracaklarına inandığını dile getirdi.

“Uzakdoğu’da doğru yatırımlar ve birliktelikler, ülkemizde yeni istihdam olanaklarına katkı sağlayacak.Bu bizi heyecanlandırıyor” diyen Alkoç, deniz dışında farklı bir sektöre gireceklerinin de sinyallerini verdi.

Bunları da beğenebilirsin
X