KUSİM-1’e Türk Loydu güvencesi

Deniz Harp Okulu'na kurulan Köprüüstü Simülatörü KUSİM-1, Türk Loydu tarafından sertifikalandırıldı.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

Simülasyon sistemleri, askeri yazılımlar ve oyun uygulamaları ile ilgili bugüne kadar pek çok projeye imza atan Simsoft’un geliştirdiği milli üretim olan Köprüüstü Simülatörü KUSİM-1, Türk Loydu Tip Onay Kuralları çerçevesinde sertifikalandırıldı.

Sertifika teslim törenine, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Lütfü Savaşkan, Deniz Sektörü Direktörü Okan Çetin, Yeni İnşa Bölümü Müdürü Emrah Söğütçü ve Sörveyör Yağız Yıldırım’ın yanı sıra Simsoft İstanbul Şube Yöneticisi Gürkan Koldaş katıldı.

Delmar Safety

Sertifika töreninde konuşma yapan Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, “KUSİM 1.0’ın uluslararası ve Türk Loydu kuralları çerçevesinde tip onay testlerinin yapılması ve sertifikalandırılmasından gurur duymaktayız. Bu süreçte bize yardımcı olan Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’na ve SİMSOFT ekibine çabalarından ötürü teşekkür ederiz” dedi.

Yerli ve milli teknolojiyle geliştirilen Simsoft Köprüüstü Simülatörü-KUSİM 1.0, Türkiye’de üretilen en kapsamlı ve gelişmiş gemi simülatör sistemi olarak dikkat çekiyor.

5 farklı gemi tipi için gerçek verilere göre modellenmiş ve gerçekçi hava durumu ve haritalarla desteklenen ve entegre manevra, navigasyon sistemleri ile bütünüyle bir köprü üstü deneyimi sunan simülasyon, öncelikle Deniz Harp Okulu’nda geleceğin subaylarının,  ileride ise ticari gemilerin hizmetine sunulacak.

Deniz Harp Okulu’na kuruldu

Türkiye’nin ilk yerli köprüüstü simülatörünün Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nda kurulduğunu belirten Simsoft İstanbul Şube Yöneticisi Gürkan Koldaş, “Bu simülatör merkezi kapsamında 23 gemi aynı sanal ortamda eş zamanlı olarak müşterek eğitimler yapabiliyor. Kurulan simülatör merkezinde; 1 adet 240 derece oval perde ekranlı, projeksiyonlu ve kırlangıçların da modellendiği köprüüstü simülatörü, 3 adet 120-140 derece görüş açılı her biri 3 adet LED ekranlı köprüüstü simülatörü, 2 adet Radar, ECDIS/WECDIS dershanesi kapsamında toplam 19 adet 4 adet LED ekranlı masaüstü köprüüstü simülatörü, 1 adet brifing odası,
1 adet eğitmen odası ve 1 adet sunumcu odası bulunuyor” dedi.

Merkezi Ankara ODTÜ Teknokent’te bulunan Simsoft’un, Bilkent Cyberpark, Teknopark İstanbul, Amerika Florida ve Türkmenistan Aşkabat’ta ofisleri ve bağlı birimleri bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin
X