Tamer Kıran : “Sorunlarımız çelişiyor”

İMEAK DTO 3. Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı'nda Tamer Kıran'dan önemli bir uyarı geldi.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO)  3. Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, Marriott Hotel Asia’da yapıldı.

Sektörün sorunlarının ele alındığı toplantıda İŞKUR yetkilileri de İstihdam Seferberliği kapsamında verilebilecek teşviklerle ilgili bir sunum yaptı.

Delmar Safety

Toplantıda sektörün sorunlarının idareye sunulmak üzere elleçlenmesi için bir çalışma programı yapıldı.

Sektörün sorunlarının ele alındığı toplantıda ayrıca İŞKUR yetkilileri de “İstihdam Seferberliği” çerçevesinde verilebilecek teşviklerle ilgili sunum yaptı.

Toplantıda alışılandan farklı bir tarz izlenerek ilgili komiteler kendi sorunlarında mutabık kalmak üzere kendilerine ayrılan masalarda çalışma yaptı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, sektörün sorunlarını oluşturdukları listede 75 tane sorun olduğunu ama bunlar arasında birbirleriyle çelişen sorunlar olduğu, dolayısıyla aynı mesleği icra eden üyelerin kendi aralarında anlaşmaları gerektiğine vurgu yaptı.

Kıran, sektörün idareye karşı ağız birliği yapması gerektiğine vurgu yaparak, “Bir bakana, bir bürokrata derdimizi anlattığımız zaman bir gün öyle bir gün böyle farklı şeyler söylememeliyiz. Her yerde her zaman aynı şeyi söylemeliyiz ki, sonuç alabilelim. Bu yüzden üyelerin kendileri çalışıp bize mutabık kalınan sorunları iletmesi lazım. Biz oda olarak deneme yanılma yöntemiyle bunu tespit edemeyiz” dedi.

Kıran, çalışan komitelere teşekküre ederken “Deniz turizmi, acentelerimiz çalışıyor ama armatör komitelerinin yerlerini boş görüyorum, böyle olmaması lazım” ifadelerini kullandı.

Sektör paydaşları, yaklaşık 4 saat süren çalışmanın ardından aynı otelde verilen akşam yemeğinde bir araya geldi.

Bunları da beğenebilirsin
X