Terk edilmiş yatın kaptanı kayıp

Adriyatik Denizi sularında terk edilmiş halde bulunan Türk bayraklı yatın kaptanının bilgilerine ulaşıldı.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

Leş (Lezhe) Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Adriyatik Denizi’nin Şingin (Shengjin) sahiline 12 mil uzaklıkta “Atik Bey” isimli bir yat bulunduğu belirtildi. Yatın balıkçılar tarafından bulunduğunda motorlarının çalışır vaziyette olduğu bildirildi.

Arnavutluk polisi, Atik Bey adlı yatın 53 yaşındaki Türk işadamı Sezgin Yavuz’a ait olduğunu söylüyor fakat Denizcilik Dergisi’nin edindiği bilgiye göre ise, Sezgin Yavuz 31 yaşında ve katamaranın kaptanı. Yavuz’un sezonu Adriyatik’te geçirdikten sonra Türkiye’ye dönerken kaybolduğu belirtiliyor.

Polisin verdiği bilgiye göre İtalya’dan Hırvatistan’ın Trogir limanına gelen yat buradan ayrıldıktan birkaç saat sonra tekrar bu limana dönüyor. Tekne daha sonra sırasıyla Hırvatistan’ın Split ve Korcula limanlarına uğradıktan sonra Karadağ’ın Budva limanına ulaşıyor. Tekneden son olarak 2 Eylül 2019’da Adriyatik açıklarında iken sinyal alınırken, daha sonra teknenin AIS cihazının kapatıldığı belirtiliyor.

Teknenin bulunduğunda motorlarının açık ve deposunun da tam dolu olduğunu açıklayan yerel polis, Sezgin Yavuz’un Arnavutluk’ta yaşayan akrabalarının bölgeye geleceğini söyledi.

Türk bayraklı katamaran yatın uzunluğunun 14, genişliğinin ise 4 metre olduğu ve piyasa değerinin 2 milyon Euro’yu aştığı bildirildi.


Bunları da beğenebilirsin
X