Denizcinin anasayfası

Boğazda oltaya camgöz köpekbalığı takıldı

Kanlıca Çubuklu arası sahil yolunda olta balıkçılarından birinin oltasına takılan camgöz cinsi köpekbalığı şaşkınlık yarattı.

Küresel ısınma küresel iklim değişikliği ve küresel ısınmanın, dünyanın ve canlıların geleceğini tehdit eden ciddi bir problem oldu. Küresel ısınma denizlerinde dengesini bozdu. Bu kapsamda sıcak denizlerde yaşayan deniz canlıları daha kuzeydeki denizlerde de görülmeye başladı.

Daha öce Akdeniz ve Ege Denizi’nde sık görülen köpekbalıkları Marmara Denizi’nde de sıkça görülmeye başladı. Dün akşam saatlerinde İstanbul Boğazı’nda olta balıkçılarının bile oltalarına takılmaya başladı.

2 Ekim Pazar  akşam saatlerinde Kanlıca Çubuklu arası sahil yolunda olta balıkçılarından birinin oltasına takılan köpekbalığı şaşkınlık yarattı. Oltayla köpekbalığı yakalayan balıkçının şaşkınlığı ise o anda bir Bulgar botunu çeken bir kaptanının cep telefonuna yansıdı.

Delmar Safety

Olta balıkçısı Arif Köse 2 Ekim Pazar günü akşam saatlerinde Beykoz sahilinde oltasını boğaza fırlattı. Bir süre sonra oltasında hareketliliği fark eden Köse, oltasını güçlükle çekmeye başladı. Kısa sürede su yüzeyine çıkan yaklaşık 90 santim boyundaki balığı gören köse, şaşkına döndü. Köse’nin oltasına takılan balığın Camgöz cinsi yavru köpek balığı olduğu belirlendi. Balığı kıyıya çıkaran Köse, fotoğraf çektikten sonra tekrar denize bıraktı.

Görüntülerde, oltasına takılan balığı güçlükle çeken Köse, kısa süre sonra balığın Camgöz cinsi yavru köpek balığı olduğunu anladı. Köse, oltasına takılan balığı güçlükle kıyıya çıkardığı görülüyor.

Kaynak Turkishstraist


Bunları da beğenebilirsin