Denizcinin anasayfası

Baş Kılavuz Kaptan Şükrü Arık vefat etti

TKKD’nin eski başkanlarından YDO 1967 Güverte mezunu Baş Kılavuz Kaptan Şükrü Arık vefat etti.

 

Şükrü Arık’ın vefatının ardından Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği taziye mesajı yayınladı. Mesajda, “Derneğimizin başkanlığını da yapmış olan KEGM emekli Baş Kılavuz Kaptanlarından Kaptan Şükrü Arık vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi, sevenleri ve camiamıza baş sağlığı dileriz” denildi.

Denizcilik Dergisi olarak Şükrü Arık ağabeyimize rahmet, ailesine ve camiamıza baş sağlığı diliyoruz.

 

Delmar Safety

Mekanın cennet olsun ağabey

TKKD’nin eski başkanlarından ve Denizcilik Dergisi yayın kurulu üyesi Kaptan Ali Cömert, Şükrü Arık’ın vefatının ardından şunları paylaştı:

“KEGM emekli Baş Kılavuz Kaptanlarından, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneğinin (TKKD) eski başkanlarından, emekliliğinden önceki son vardiyası olan İstanbul Boğazı ikinci postada yanında kılavuz kaptan olarak çalışma şansı bulduğum başpilotum, üyesi olduğumuz TKKD YK başkanlığı döneminde aynı yönetim kuruluna seçilip dernek genel Sekreteri olarak hizmet verme şansı bulduğum değerli başkanım, gelenekselleşerek günümüze dek uzanan, “Kılavuz Kaptanlar Haftası” etkinliklerinin ilk kez derneğimizde oluşturulduğu dönemdeki emek veren takımımızın lideri, bir dönem hizmet onuruna eriştiğim TKKD başkanlık görevimdeki öncelim. Ardılı olarak başkanlık görevini yürütürken desteğini esirgemeyerek kurucusu olduğumuz dernek iktisadi teşekkülünün yönetiminde ve dernek adına başarıyla sürdürüp tamamladığımız, yöneticisi olduğum, kendi döneminde en başarılı AB projelerinden biri olarak seçilen uluslararası AB projesi CERTIPILOT projesinin yürütülmesinde desteklerini esirgemeyip görev alan değerli meslektaşım, meslekten ve okuldan ağabeyim, saygıdeğer meslek büyüğüm Kaptan Hüseyin Şükrü Arık’ın vefatını üzülerek öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet ve mağfiret, ailesine, sevenlerine, kılavuz kaptan meslektaşlarına, denizcilik camiamıza baş sağlığı dilerim. Ruhu şad, mekanı cennet olsun inşallah.”


Bunları da beğenebilirsin