Denizcinin anasayfası

Beybaba’yı sonsuzluğa uğurladık

Türk denizciliğinin duayeni ve Uzmar Denizcilik’in kurucusu Kapt. Altay Altuğ İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.

Önceki gün İstanbul’da hayata veda eden Türk denizciliğinin Beybabası Kapt. Altay Altuğ bugün İzmir’de Bostanlı Beşikçioğlu Camii’ndeki cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze namazına eski başbakanlardan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Müsteşar Yardımcısı Selçuk Sert, KKTC Denizcilik Genel Müdürü Cemalettin Şevli, 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Deveci, 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi ve GEMİMO Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selçuk Nas, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, DTO Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek ve yönetim kurulu üyesi Burak Taflı ile beraber Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği ve Türk Armatörler Birliği yönetim kurulu üyesi Savaş Ercan, GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Feramuz Aşkın, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) Yönetim Kurulu Başkanı Müh. İlker Meşe, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. Murat Volkan, DEFAMED İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. Ali Burçin Eke, Deniz Emniyet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Cahit İstikbal, Marin Römorkör’den Kapt. Levent Köleteli, Marin Kılavuzluk’tan Kapt. Serdar Zengin hazır bulundu.

Eğitime büyük destek verdi

Delmar Safety

Denizcilik sektörünün Beybabası  Kapt. Altay Altuğ’un cenazesine katılan Binali Yıldırım, “Denizcilerin babası, büyüğümüzü hakkın rahmetine uğurladık. Rabbim mekanını cennet eylesin. Kaptan Altay Altuğ, sadece denizcilerin babası olarak kalmadı. Hayır işleriyle de özellikle eğitime destek verdi. Gençler yetiştirdi. Buradaki kalabalık nasıl bir insan olduğunu gösteriyor. Ülkemizin denizci ülke, denizci devlet olması için ciddi katkıları var. Oğulları da kaldığı yerden devam ederek, gerekli gayreti gösterecek. Onu yakından tanımış bir evladı ve dostu olarak cenazeye katılanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Allah, rahmet eylesin” dedi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte 1’inci sınıf öğrencisi Kutay Saylan da cenaze boyunca saygı nöbeti tuttu.

Denizcilik Dergisi olarak Kapt. Altay Altuğ’a Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

* Beybaba Altay Altuğ : ‘Denizciliğe kağıttan sandalla başladım’

Beybaba’nın adı okulunda yaşayacak


Bunları da beğenebilirsin