Denizcinin anasayfası

DEFAMED’den DTO’ya ziyaret

İTÜ DEFAMED, İMEAK Deniz Ticaret Odasını ziyaret etti.

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (DEFAMED) yöneticileri, İMEAK Deniz Ticaret Odasını (DTO) ziyaret etti.

DEFAMED Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Ufuk Teker ile beraber Müh. Vehbi Üstün ve Av. Kapt. Çağlar Coşkunsu, kendisi de YDO Güverte 1979 mezunu olan DTO Meclis Başkanı Kapt. Salih Zeki Çakır’la görüşerek yeni döneme ait projelerini paylaştılar.

Teker, ardından DTO Ekim 2021 Meclis Toplantısı’na katıldı.

YDO Türk denizciliğinin hizmetinde

Türk P&I kurucu genel müdürlüğünün yanısıra halen Türk Loydu Vakfı başkan vekilliği görevini üstlendiğini dile getiren Teker, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği’nin de (DEFAMED) 52’nci seçimli genel kurulunda dernek başkanlığına seçildiğini söyledi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin de köklerini oluşturan YDO’nun 1884 yılından beri, takalardan çektirmelere ve capesizelara kadar gelen süreçte Türk denizciliğine büyük hizmetler verdiğini hatırlatan Teker, “bakan, müsteşar, armatör, tersane sahibi, tanker işletmecisi ve hatta dört büyük kulüpten birini başkanı bile mezun bile mezunlarımız arasında yer alıyor. YDO’nun 137 yıllık hizmeti yadsınamaz. Bundan sonra da DEFAMED olarak Türk denizciliğine en üst düzeyde katlı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

İMEAK DTO Meclis Başkanı ve YDO 1979 Güverte mezunu Kapt. Salih Çeki Çakır da, “hayırlı olsun. Allah hayırlı hizmetler vermeyi nasip etsin” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin