Denizcinin anasayfası

Denizciler Bora kardeşlerini unutmuyor

Denizciler, gemide uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Kapt. Bora Ekşi'nin çocuklarının eğitim masraflarını DEFAV aracılığıyla ödediler.

Hint Okyanusu’nda seyir halindeki gemide yağcının saldırısı sonucu hayatını kaybeden Kapt. Bora Ekşi’nin çocuklarının eğitim masraflarını denizciler üstlendi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı’nın (DEFAV) başlattığı yardım kampanyasına katılan denizciler, İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte 1997 mezunu Ekşi’nin iki çocuğunun eğitim masrafları için bağışta bulundular. Böylece Ekşi’nin oğlu Demir ve kızı Asya’nın 2021 – 2022 eğitim ücreti karşılanmış oldu.

İTÜ DEFAV’dan yapılan açıklamada, “Rahmetli Kapt. Bora Ekşi’nin emanetleri, oğlumuz Demir ve kızımız Asya için ,2021 – 2022 dönem eğitim bedeli olan 45 bin 800 TL Etim Özel Eğitim Kurumları’na bugün ödenmiştir Bunun için, başta dönem arkadaşları olmak üzere katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz” denildi.

Zekat ve fitrelerinizi bekliyoruz

Camia olarak, süregelen pandeminin yarattığı sıkıntı günlerde geleneksel denizci birlikteliği ve dayanışmanın güzel örneklerini vermeye devam edildiği belirtilen açıklamada, “Vakfınız olarak devam eden desteklerinizle gerek deniz şehitlerimizin ailelerine, gerek ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Mübarek Ramazan Bayramı’na yaklaştığımız bu günlerde zekât ve fitrelerinizi vakfımıza bağışlayarak yapılan desteklerimize katkı sağlayacağınıza inanıyoruz. Ramazan Bayramımız şimdiden kutlu ve mutlu olsun” denildi.

Açıklamada bağış yapmak isteyenler için aşağıdaki hesap numarası da paylaşıldı :

İTÜ Denizcilik Fakültesi(YDO)Mezunları Sosyal Yardım Vakfı
Ziraat Bankası Tuzla Yayla Şubesi (2193) 5664099-5027 numaralı hesabı
TR41 0001 0021 9305 6640 9950 27


Bunları da beğenebilirsin