Denizcinin anasayfası

Gazi İdris Çakır’ı kaybettik

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nin eğitim gemisi MTA Sismik-1'in eski güverte lostromosu İdris Çakır hayatını kaybetti.

İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin eğitim gemisi MTA Sismik-1’de uzun yıllar güverte lostromosu olarak görev yapan ve üç sene önce emekli olan İdris Çakır hayatını kaybetti.

Gemi henüz Maden Tettik Arama’ya (MTA) bağlı iken, 1974’ten beri, güverte lostromosu olarak görev yapan İdris Çakır, gemi İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne hibe edildikten sonra da görevine devam etmişti.

Dün Kartal Soğanlık Cami’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilen İdris Çakır aynı zamanda Kıbrıs Gazisiydi.

Delmar Safety

Ali Paşa ile ayrı kalamadı

TÜRDEF Yönetim Kurulu Genel Sekreteri ve MTA Sismik’in kaptanı Tuğsan İşiaçık Çolak da Çakır’ın ardından sosyal medya hesabından duygularını paylaştı.

Kapt. Çolak şunları yazdı : “Çok Üzgünüm. Allah mekanını Cennet eylesin reisimizin. Nurlarda yat Koca Gazi Reis. Kıbrıs Gazisi, Koca İdris Reis. On yıla yakın çalıştık bir gün kırılıp incinmedim. Peygamberler, şehitler komşun olsun inşallah. Allah eşine, annene, çocuklarına, torunlarına tüm sevenlerine sabırlar versin. Helalleşemedik. İnşallah hakkın bana helaldir. Ali Paşa Ağabeyimiz ile yine çok ayrı kalamadınız birbirinizden. İkinizin de toprağı bol, mekanınız Cennet olsun. Allah rahmet eylesin Gazimiz İdris Çakır’a”

Denizcilik Dergisi olarak İdris Çakır’a Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.


DM Group
Bunları da beğenebilirsin