Denizcinin anasayfası

İTÜ DEFAMED Mentorluk ve Etüt Merkezi’nde öğrencilerle buluştu

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (İTÜ DEFAMED) Mentorluk ve Etüt Merkezi öğrencilerin kullanımına açılıyor.

İTÜ Denizcilik Fakültesi (DF) Tuzla Yerleşkesi bünyesinde, Şubat 202’de İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ile beraber sektör temsilcileri ve STK’larının katılımıyla açılan İTÜ DEFAMED Mentorluk ve Etüt Merkezi öğrencilerle buluşmaya başlıyor.

İTÜ DF Dekan Vekili Prof. Dr. Özcan Arslan, İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Teker, Genel Sekreter Çağlar Coşkunsu, Yönetim Kurulu Üyesi Vehbi Üstün ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretim Görevlisi Gizem Çevik’in katılımıyla düzenlenen ikinci açılışta, öğrencilerle merkezin amaçları ve hedefleri doğrultusunda neler yapılabileceği ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Mezunlar derneği hep yanımızda

Delmar Safety

6 Nisan 2022 Perşembe gerçekleştirilen etkinlik sırasında bir konuşma yapan İTÜDF Dekan Vekili Prof. Dr. Özcan Arslan, göreve geldiği ilk günden bu yana mezunlar derneğinin desteğini hep yanında hissettiğini, dernek öncülüğünde pek çok mezunun öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak için çaba sarf ettiğini söyledi.

Mezunlar ile öğrenciler buluşacak

İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Teker ise Mentorluk ve Etüt Merkezi bünyesinde mezunlarla öğrencileri bir araya getireceklerini, söyleşiler düzenleyerek mezunların tecrübelerini öğrencilerle paylaşabilecekleri bir ortam hazırlayacaklarını söyledi.

Bizim gözbebeğimizsiniz

Genel Sekreter Çağlar Coşkunsu ise “Sizler bizim gözbebeğimizsiniz” diyerek, çağdaş eğitim sistemlerinin denizcilik fFakültesi öğrencileri için çok önemli olduğunun altını çizdi. Yönetim Kurulu Üyesi Vehbi Üstün de geçmişten bugüne denizcilik eğitiminin büyük gelişim gösterdiğini söyleyerek mezun-öğrenci buluşmalarının sağlayabileceği faydalardan bahsetti. Son olarak söz alan İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretim Görevlisi Gizem Çevik ise merkezin faaliyetleri arasında mentorluk sistemini de devreye sokacaklarının müjdesini verdi.

Sanal eğitim gemisi

Hem mesleki anlamda hem de denizcilik örf ve adetleri ile ilgili öğrencilerin mezunlardan faydalanabileceği bir alan olarak tasarlanan merkezin en önemli unsurlarından biri de Levent Şen tarafından geliştirilen sanal eğitim gemisi sistemi. Etkinlik sırasında, ilerleyen süreçte tüm İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri tarafından kullanılması hedeflenen sistemle ilgili de bilgi verildi.


Bunları da beğenebilirsin