Denizcinin anasayfası

Kaptan Altay Altuğ İlkokulu öğrencileriyle buluştu

Uzmar Denizcilik tarafından yaptırılan Kaptan Altay Altuğ İlkokulu'nun resmi açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin önde gelen römorkör üreticilerinden Uzmar Uzmanlar Denizcilik’in eğitim alanındaki yatırımlarından sonuncusu İzmir Karşıyaka’da hayata geçti.

Uzmar’ın Kurucusu ve denizcilik sektörünün “beybabası” Kaptan Altay Altuğ’un adının verildiği okul, bugün düzenlenen törenle öğrencileriyle buluştu.

Törene eski Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’nin yanısıra Uzmar CEO’su Noyan Altuğ ile Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Altuğ da hazır bulundu.

Delmar Safety

“İnsanları sevin”

Törende öğrencilere ekrandan seslenen Kaptan Altay Altuğ, “İlkokulda insanın tohumu atılır ve yeşerir. Hayatı görür. Ben de öyle bir okumda okudum. Neticede insanları sevdir. İnsanları sevin yeter. Ben insanları seviyorum. Benim kanunum bu. 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı Kaptan Altay Altuğ İlkokulu öğrencilerine hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Bir günde iki mutluluk

Uzmar CEO’su Noyan Altuğ ise şunları söyledi : “Kaptan Alpay Altuğ İlkokulu’nun açılış törenine gelerek bizleri onurlandınız. Sevgili babamıza Karşıyakamız’a bu modern ilkokulu armağan etme hayalini gerçekleştirerek bu mutlu günde, İzmir’in Kurtuluş Günü’nde bizleri bir araya getirdiği için şükranlarımızı sunuyoruz. 70 yıldın denizlerine gönül verdiği ülkesine fayda sağlamak için çalışan bir ailenin üyeleri olmaktan, denizden kazandığımızı eğitime, tekrar denize, geleceğimize aktarabiliyor olmaktan gururluyuz. Bir ailenin en büyük teminatı iyi yetişmiş evlatlar olduğu gibi bir milletin teminatı da iyi yetiştirilmiş gençlerdir. Babamızın öğrettiği şekilde her türlü fedakarlığı yapmak, tüm maddi ve manevi gücümüzü kullanmayı en büyük vazife kabul ettik. Bu okul, ailemizin eğitim verdiği katkıda kilometre taşıdır. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başbakanımız Binali Yıldırım ve diğer yöneticilerimize teşekkür ederiz. Başta ulu önderimiz, baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm değerli öğretmenlerimize saygılarımızı sunuyoruz”

Altay Altuğ’a teşekkür ediyorum

Eski Başbakan Binali Yıldırım ise, Bu okulu yaptığı için Beybaba Kaptan Altay Altuğ’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Evlatları Noyan ve Kaan Altuğ bu okul için çok çalıştılar. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Bir söz vardır; Bir yıl içinde sonuç almak istiyorsanız tohum ekin. 10 yıl içinde sonuç almak istiyorsanız fidan dikin. 100 yıl içinde sonuç almak istiyorsanız insan yetiştirin. Taşa toprağa yapılan yatırımın ömrü bilemedin 50 senedir ancak insana yapılan yatırımın ömrü nesilden nesile devam eder” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da tele konferansla katıldığı törenle açılan 35 derslikli Kaptan Altay Altuğ İlkokulu, İzmir’in Karşıyaka İlçesi Soğukkuyu Mahallesi’nde bulunuyor ve bin öğrenci eğitim görebiliyor.

 


Bunları da beğenebilirsin