Denizcinin anasayfası

Sadettin Aka’ya son veda

ICAO Daimi Temsilcisi Suat Hayri Aka'nın babası Sadettin Aka son yolculuğuna uğurlandı.

Türkiye Cumhuriyeti Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) Daimi Temsilcisi, Yüksek Denizcilik Okulu (YDO) 1982 Güverte mezunu Suat Hayri Aka’nın babası Sadettin Ata son yolculğuna uğurlandı.

Ata’nın cenazesi, Tatvan İbadullah Cami’nde Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ahlat Kalender Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Aka’nın cenazesinde eski başbakan Binali Yıldırım ile eski bakanlardan İsmet Yılmaz ile beraber milletvekilleri Cemal Taşar, Vahit Kiler, Mahmut Celadet Gaydalı, Devlet Eski Bakanı Edip Safter Gaydalı, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Zeki Ergezen, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Bitlis Eren Üniversitesi Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Ahlat Kaymakamı Erkan İsa Erat, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu.

Delmar Safety

Suat Hayri Aka, Türkiye Cumhuriyeti Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) Daimi Temsilciliği görevine atandığı gün babasının vefat haberini almıştı.

Denizcilik Dergisi olarak Sadettin Aka’ya Allah’tan rahmet, Hayri Suat Aka ve camiamıza başsağlığı diilyoruz.


Bunları da beğenebilirsin