Denizcinin anasayfası

Şehir Hatları ziyaretinde sürpriz karşılaşma

İTÜ DEFAV Yönetim Kurul Başkanı İlker Meşe, Şehir Hatlarını ve İTÜ MTAL'ı ziyaret etti.

İTÜ Denizcilik Fakültesi (DF) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) Yönetim Kurulu Başkanı Mühendis İlker Meşe ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları Genel Müdürlüğü’ne yeni atanan, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası eski Başkanı, Mühendis Sinem Dedetaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Dedetaş’a yeni görevinde başarılar dileyen Meşe, öncelikle vapur seferlerinin 24 saate çıkartılmasındaki katkıları için teşekkür etti. Meşe, “Yakında kendisinden yeni projeler göreceğimize eminiz. Camia olarak her zaman yanında olacağız” dedi.

Bu sırada Yazar ve Tarihçi Sunay Akın da Dedetaş’ı ziyarete gelince hoş bir karşılaşma oldu. Kendisine denizcilik eğitimi alan öğrencilerden staj sorunlarıyla ilgili çok şikayet geldiğini belirten Akın, Meşe’den öğrencilerin staj sorunlarında yardımcı olmasını istedi. Meşe ise, “İhtiyaç fazlası çok okul açıldığı için öğrenciler staj yapacak olanaklara ulaşamıyorlar” dedi. Sunay Akın, DEFAV’ın etkinliklerine katılma sözü verdi.

Delmar Safety

DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı Mühendis İlker Meşe’nin sonraki durağı ise İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) oldu.

Meşe ve İTÜ MTAL Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros beraber okulu gezdi. Meşe, “Okulumuza her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Meşe’ye ziyaretleri sırasında DEFAV eski başkanlarından Kaptan Saim Oğuzülgen de eşlik etti.


Bunları da beğenebilirsin