Denizcinin anasayfası

TÜRKKAPDER 60’ıncı yılını kutladı

Gamze Biber / Denizcilik Dergisi
gamze@DenizcilikDergisi.com

Türk Uzak Yol Kaptanları Derneği’in (TÜRKKAPDER) 60’ıncı yılı, İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenlenen şık bir davet ile kutlandı.

Geceye İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi (DF) Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt ve İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. İTÜ Denizcilik Fakültesini temsilen bir öğrenci grubu da gecede hazır bulundu. Genç denizciler fırsattan istifade ağabeylerinin, ablalarının anılarını dinlediler; bol bol tecrübelerinden yararlandılar.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan gecede bir konuşma yapan TÜRKKAPDER Yönetim Kurulu Başkanı, Kaptan Arif Bostan, “60. yıl gecemize onur verdiniz. Güzel bir gece geçirmenizi diliyoruz. Güzel çalıştık. Gittiğimiz tüm kurumlar bizi çok iyi karşıladılar. Desteklerini esirgemediler. Hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

Ardından TÜRKKAPDER Genel Sekreteri, Kaptan Zafer Akbulut’un sunumuyla, geceye destek veren bronz, gümüş ve altın sponsorlara plaketleri verildi.

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı gecede Denizlerin Hukukçu Kaptanı Gündüz Aybay da unutulmadı. Türk Boğazları üzerine yaptığı çalışmalar ile tanınan ve 2001 yılında aramızdan ayrılan Gündüz Aybay’ın eşi, Meral Aybay’a Türkiye Denizcilik Federasyonu Başkanı Erkan Dereli tarafından anı plaketi verildi.

İŞTE TÜRKKAPDER 60. YIL GECESİNDEN ÖZEL FOTOĞRAFLAR

 


Bunları da beğenebilirsin