Denizcinin anasayfası

UZMAR’dan eğitime büyük destek

UZMAR Denizcilik, İTÜ Denizcilik Fakültesi'ne bin 100 kişilik yemekhane ve son teknolojiye sahip laboratuvar yaptıracak.

Çelik Çelikyaman
celik@DenizcilikDergisi.com

İTÜ ile UZMAR Uzmanlar Denizcilik arasında İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne yeni yemekhane ve laboratuvar inşa edilmesini kapsayan imza töreni 135’inci Balık Günü öncesi İTÜ Denizcilik Fakültesi Müh. Suay Umut Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ tarafından imzalanan protokole göre okula bin 100 kişilik yemekhane ve 200 kişilik kafeterya ile birlikte son teknolojiye sahip laboratuvar yapılacak.

Delmar Safety

“İyi ki varsınız”

Rektör Prof. Dr. Karaca, UZMAR’ın kurucusu “Beybaba” Kaptan Altay Altuğ’a şükranlarını sunduğunu belirterek, “Bu yardımların büyüyerek devam etmesini diliyoruz. Diğer dostlarımızı da motive edecektir. İyi ki varsınız. Sağ olun, var olun” dedi.

“Denizden aldığımız denize veriyoruz”

UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ ise, “sizlere babamızın selamını getirdim” diye başladığı konuşmasında şunları söyledi : “Babamın bir sözü vardır. YDO. Yani ‘Yedirdi, Doyurdu, Okuttu’ Bize her zaman ‘müteşebbis olun’ dedi. Abim Kaptan Kaan Altuğ ile beraber denizcilik eğitimine her zaman yardım edeceğiz. Bunu bir vazife edindik. Babamın bir sözünü daha hatırlatmak isterim : ‘Denizden aldığımızı tekrar denize veriyoruz”


Bunları da beğenebilirsin