Denizcinin anasayfası

Denizciler Tekirdağ’da plaj temizledi

Asyaport, Msc, Medlog ve Tekirdağ Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü çalışanlarından plaj temizliği.

Türkiye’nin ilk EcoPort PERS sertifikalı ve Sıfır Atık BelgeliAsyaport; Dünya denizlerinde gerçekleştirdiğisürdürülebilirlik ve doğayı koruma çalışmaları ile MSC, yaptığı demiryolu yatırımları ve karayolunda daha çevreciaraçların kullanımı ile karbon ayak izini her geçen gündüşüren Medlog ile Tekirdağ Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personelleri bir araya gelerek 3 Haziran Cuma günü plaj temizliği çalışması yürüttü.

Asyaport, MSC ve Medlog çalışanları ile birlikte Tekirdağ İl Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüpersonelinin katılımı ile kıyı ve denizlerin korunmasına yönelikfarkındalık oluşturmak, giderek artan çevre sorunlarına karşıişbirliği sağlamak, halkı bilinçlendirmek, gelecek nesillerindoğaya saygılı ve bilinçli bireyler olmasına dikkat çekmekamacı ile Tekirdağ Kumbağ Mahallesi Gündal Plajı’nda gönüllütemizlik çalışması düzenledi.

5 Haziran Dünya Çevre günü kapsamında bir araya gelenyaklaşık 80 kişilik gönüllü ekip; kıyı şeridindeki izmarit, şişe, poşet gibi çöpleri topladı.

Delmar Safety

Kurulu olduğu Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde hem limaniçerisinde hem de liman dışında yaptığı örnek çalışmalarladoğaya ve çevreye saygısını modeli olarak benimseyenAsyaport’taki liman içi taşıyıcılarda Avrupa’da ve Türkiye’deilk olan LNG yakıt kullanılıyor. Limanda bulunan tüm vinçlerelektrik enerjisiyle çalışıyor ve kullanılan elektrik enerjisinin birkısmı Liman bünyesinde kurulu Güneş Enerjisi Sistemindenkarşılanıyor.

Asyaport, MSC ve Medlog; 2018 yılından itibaren her yıl limansahasının yanında bulunan Gündal plajını gönüllü çalışanları iletemizleyerek çevre ve sosyal sorumluluk taahhütlerini yerinegetiriyor ve belirlediği hedefler doğrultusunda, çevreye duyarlıliman öncülüğünü sürdürmeye devam ediyor.


Bunları da beğenebilirsin