Denizcinin anasayfası

Denizaltı Modernizasyonu’nda tasarım aşaması tamamlandı

4 adet Preveze Sınıfı Denizaltı’nın modernizasyonunda tasarım aşamaları sona erdi.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) sorumluluğunda yürütülen, Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi’nde, (PREVEZE-YÖM) önemli bir kilometre taşını daha geride kaldı.

4 adet Preveze Sınıfı Denizaltı’nın modernizasyonunu kapsayan PREVEZE-YÖM Projesinde, tasarım aşamalarının devamı esnasında teslim edilmesi gereken Atalet Seyir, CTD Prob, Soğutulmuş Su ve Statik İnverter sistemlerinin deniz kabul tecrübelerinin başarı ile tamamlanmasının ardından, projenin Kritik Tasarım Aşaması da SSB tarafından onaylandı. Böylece projede tasarım aşamaları sona erdi.

PREVEZE-YÖM ile eş zamanlı olarak yürütülen ve platform entegrasyon sorumlusu olduğumuz, MÜREN Savaş Yönetim Sistemi Projesinde de, ilk gemi için platform entegrasyonunu başarı ile tamamlandı.

STM’ye Preveze’de kritik görevler

Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan TCG Preveze (S-353), TCG Sakarya (S-354), TCG 18 Mart (S-355) ve TCG Anafartalar (S-356) denizaltılarının modernizasyonunu kapsıyor.

Projede, STM iş payına düşen sistem tedariklerinin yanı sıra modernize edilecek bütün sistemlerin Preveze Sınıfı Denizaltılara yönelik  platform entegrasyonu faaliyetleri de sorumluluğumuzda ilerliyor.

Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi

Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan TCG Preveze (S-353), TCG Sakarya (S-354), TCG 18 Mart (S-355) ve TCG Anafartalar (S-356) denizaltılarının modernizasyonunu kapsıyor. Modernizasyon faaliyetleri STM-ASELSAN-HAVELSAN ve ASFAT İş Ortaklığı tarafından yürütülüyor.

Modernizasyon sürecinde Atalet Seyir Sistemi, Tuzluluk- Derinlik- Yoğunluk Ölçüm Sistemi, Yüzer Anten, Uydu Muhabere Direği, Hücum ve Seyir Periskop Sistemi, Acil Durum Sualtı Muhabere Sistemi, Soğutulmuş Su Sistemi, Statik Konverter ve Hava Tazeleme Sistemi tedarik faaliyetlerinin STM olarak tarafımızdan yürütülmesi planlandı.

Tedarik faaliyetlerinin yanı sıra, STM-ASELSAN-HAVELSAN ve ASFAT İş Ortaklığı tarafından tedarik edilen tüm ürünlerin platform entegrasyonu faaliyetleri de Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından yürütülüyor.


Bunları da beğenebilirsin