Denizcinin anasayfası

Genç bahriyelilerden TCG Anadolu’ya ziyaret

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu öğrencileri Sedef Tersanesi’nde yapımı devam eden TCG Anadolu’yu gezdi.

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu 4’üncü sınıf öğrencileri Tuzla’daki Sedef Tersanesi’nde yapımı devam eden ve Türk Deniz Kuvvetleri’nin amiral gemisi olarak nitelendirilen TCG Anadolu’yu gezdiler.

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu 4’üncü sınıf öğrencileri, Sedef Tersanesi’nde inşası devam eden Çok Maksatlı Amfibi Gemimiz TCG Anadolu’yu ziyaret ederek Sedef Tersanesi yetkililerinden gemi hakkında bilgi aldılar.

Türk Deniz Kuvvetleri’nin amiral gemisi olarak nitelendirilen TCG Anadolu 232 metre uzunluk, 32 metre genişliğe sahip. 58 metre yüksekliği bulunan TCG Anadolu’nun bin 410 metrekare tank, konteyner gibi ağır araçlar için ağır yük garajı mevcut. Gemide ayrıca bin 165 metrekare gemi havuzu, bin 880 metrekare hafif yük garajı, 6 iniş alanı ile bir uçuş rampasına sahip 5 bin 440 metrekare uçuş güvertesi, 900 metrekare hangar yer alıyor. Anadolu, ayrıca 6 adet F358, 4 adet Atak helikopteri, 8 adet orta yük nakliye helikopteri, 2 adet seahawk genel maksat helikopteri ve 2 adet insansız hava araçlık kapasiteye sahip bulunuyor. TCG Anadolu 2022 yılında teslim edilmesi bekleniyor.

Delmar Safety


DM Group
Bunları da beğenebilirsin