Denizcinin anasayfası

İstanbul Tersanesi’nin projesine birincilik ödülü

İstanbul Tersanesi Komutanlığı, "Kuru Havuzun Bölmelendirilmesi" projesi ile birincilik elde etti

İstanbul Tersanesi Komutanlığı, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “2021 Yılı Verimlilik Ödülleri” kapsamında birinciliğe layık görüldü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’nin de katılımıyla Kocaeli’de Bilişim Vadisi’nde 2021 Verimlilik Proje Ödülleri & TEVMOT Projesi Plaket Takdim Töreni gerçekleştirildi. “Kuru Havuzun Bölmelendirilmesi” adlı proje dolayısıyla ödüle layık görülen İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nın ödülü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere tarafından Tersane Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin’e takdim edildi.

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından mikro, küçük, orta, büyük işletmelerle kamu kurum ve kuruluşları arasında düzenlenen 2021 Yılı Verimlilik Proje Yarışmasına 468 proje başvuruda bulundu.

İlk olarak bağımsız değerlendiriciler tarafından bireysel ve yerinde incelemeler daha sonra ise özel jüri tarafından yapılan nihai değerlendirme sonucunda İstanbul Tersanesi Komutanlığı verimlilik birincilik ödülüne layık görüldü.

Delmar Safety

Komutanlığın, hayata geçirilen projelerin yanı sıra, MİLGEM ve Pakistan MİLGEM gemi inşaları ile envanterdeki gemilerin bakım ve onarımları olmak üzere geliştirilen altyapı projeleri sayesinde, yaklaşık yüzde 66 işgücü ve enerjiden tasarruf sağladığı belirlendi.


Bunları da beğenebilirsin