Denizcinin anasayfası

STM’nin deniz projeleri Kolombiya’nın yakın takibinde

Kolombiya Savunma Bakanı Diego Molano, Expodefensa fuarında STM’nin deniz projelerini takibe aldı.

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da 29 Kasım-1 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Expodefensa 2021’de ürün ve kabiliyetlerini sergiliyor.

Furda Kolombiya Deniz Kuvvetleri için MİLGEM tekne formunda tasarlanan CF3500 Fırkateyn, İ-Sınıfı Fırkateyn ile taktik mini İHA sistemlerinden Alpagu, Kargu ve Togan tanıtıldı.

Kolombiya Savunma Bakanı Diego Molano, fuardaki Savunma Sanayi’nin standını ziyaret etti. Bakan Diego Molano Kolombiya Donanması için Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından geliştirilen CF3500 fırkateynleri de dahil olmak üzere STM’nin deniz projeleri hakkında bilgi aldı.

Latin Amerika ve Karayipler’in en büyük fuarlarından ‘Expodefensa Savunma Sanayi Fuarı 2021’ Türkiye’nin de katılımıyla Kolombiya’da düzenleniyor. Başkent Bogota’daki Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara Türkiye’den STM, Aselsan, MKE ve Otokar katılıyor.

Türk firması STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, fuarda askeri deniz platformlarını ve taktik mini İHA sistemlerini tanıtıyor.


Bunları da beğenebilirsin