Denizcinin anasayfası

Mezunlar 7. kez buluştu

İTÜ GİMDER, 7. Mezunlar Gününü düzenledi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Mezunları Derneği (İTÜ-GİMDER®️) tarafından 7. Geleneksel Mezunlar Günü düzenlendi.

5 Mayıs Pazar Günü, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’de mezunlar bir araya geldi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve kaybedilen meslektaşlar için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İTÜ Rektörlüğü’nün hazırladığı İTÜ A’dan Z’ye tanıtım videosunun izlenmesi ile devam etti.

Dekan Prof. Dr. Ahmet Ergin’in açılış konuşmasının ardından konuşmasını gerçekleştiren İTÜ-GİMDER®️ Başkanı Haluk Çoban, derneğin son bir senelik faaliyetlerini ve fakülteye sağlamış olduğu katkıları paylaşırken, derneğin gelecek dönemdeki planlarına da değindi.

Açılış konuşmalarının ardından, mezunlar adına konuşma yapmak üzere Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Fazıl Uzun kürsüye çıkarak, sektörümüzde kalp kırmadan çalışmanın önemine vurgu yaptı.

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan gelenekselleşmiş Nostalji Dersi için sahneye davet edildi. Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nin Taşkışla’da başlayan serüvenine dair bir konuşma yapan Erdoğan, gemi inşaat sektörü için çok kıymetli hocaların önemlerinin yanısıra onlarla anılarına da değinmesiyle ve ders sonu paylaştığı sınav sorusu ile törene tebessüm kattı.

Yüksek Mühendis Şevki Bakırcı’ya ülkemizde gemi inşa ve denizcilik sektörünün gelişmesi için verilen katkılardan ötürü İTÜ-GİMDER®️ tarafından Onur Ödülü verildi.

Konuşmaların ardından, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ne büyük katkılar sağlamış olan çok kıymetli ve duayen hocaları, Prof. Dr. Kemal Kafalı, Prof. Dr. Tarık Sabuncu, Prof. Teoman Özalp ve Prof. Mesut Savcı’nın özgeçmişleri aktarılarak kendilerinin isimlerinin fakülte tarafından sırasıyla Fakülte Konferans Salonu, Kütüphanesi, Toplantı Salonu ve Gemi Mukavemeti Laboratuvarına verildiğine dair bilgilendirme, kendilerinin fotoğraf seçkilerinden oluşan bir kısa film ile sunuldu.


Bunları da beğenebilirsin