Denizcinin anasayfası

İstanbul Yelken Kulübü’ne 80 yeni üye

70. yılını kutlamaya hazırlanan İstanbul Yelken Kulübü’ne son iki ay içinde 80 yeni üyenin kaydı alındı.

1952 yılında kurulan ve 70. yılını kutlamaya hazırlanan İstanbul Yelken Kulübü, Kasım ayında göreve gelen yeni yönetiminin sinerjisi ile kulüp üyeliğine kazandırılan 65 yeni ismi ‘İYK Ailesi’ ile tanıştırdı.
Kahvaltılı buluşmaya yoğun ilgi gösteren yeni ve eski üyeler tanışıp kaynaşma, bu arada kulübün hedeflerini öğrenme fırsatı buldular.

Türksail’in haberine göre sportif yapısını sosyal yönü ile de güçlendiren İstanbul Yelken Kulübü’ne son iki ay içinde 80 yeni üyenin kaydı alındı. Bu kişilerden 65’inin üyeliği resmiyet kazanırken 15’i de “askı sürecinin” tamamlanmasını bekliyor.

Kasım ayında yapılan Olağanüstü Genel Kurul ile göreve gelen İYK’nın yeni yönetimi, Şubat ayındaki Olağan Genel Kurul öncesinde ilk buluşmasını geçtiğimiz hafta sonu sporcu velileri ile gerçekleştirdi.
10 Ocak Pazar günü de eski ve yeni üyeleri tanıştırıp kaynaşmalarını sağlamak amacıyla “üyelere özel” ikinci bir toplantı daha düzenledi.

Delmar Safety

Kulüp tesislerindeki büyük salondaki toplantıda üyelere seslenen Komodor Ahmet Kara, “Burası sizin kulübünüz. Burayı ikinci adresiniz olarak kabul edin ve sahip çıkın, Şubat ayında yapılacak Genel Kurul’ katılım sağlayarak yeni yönetimi belirlemek için oyunuzu kullanın” dedi.

Ardından söz alan Genel Sekreter Billur Arıkan, çocukluk günlerinden bu güne kulüp camiasında yetişen, yelkencilerin ağırlıkta olduğu genç bir ekibin, önceki yönetimlerde görev almış deneyimli kadroya dahil olması ile farklı bir yönetim anlayışı oluşturduklarını belirtti.

Kurulan komiteler ile tüm üyelerin yönetimde söz sahibi olabileceğini dile getiren Arıkan, büyük bir heyecanla yelkenciliği ve üyelerinin imkanlarını geliştirmek adına çalışmalarına Genel Kurul sonrasında da devam etmek istediklerini söyledi.

Aidiyet duygusu

Yönetim kadrosunun yelken faaliyetlerinden ve sporculardan sorumlu üyesi Viskomodor Koru Sarıkaya, İstanbul Yelken Kulübü’nün bir evladı olarak yetiştiklerini, kulüpteki ağabey ve ablalarından öğrendikleri yelkenciliği, deniz kültürünü ve kulübe olan aidiyet duygusunu gelecek nesillere aktarmak üzere, genç yelkencilere hizmet etmek için göreve geldiklerini, bu konuda tüm görüş ve önerilere açık olduklarını aktardı.

Hedef yelkenciliği geliştirmek

Türkiye’nin en büyük yelken kulübü olarak ana amacın yelkenciliği geliştirmek olduğuna dikkat çekilen etkinlikte ayrıca sosyal üye imkanlarını en üst düzeye çıkarmak için yapılacak çalışmalarda, üyelerinin aktif katılımının önemine vurgu yapıldı.


Bunları da beğenebilirsin