Denizcinin anasayfası

Fethiyeli tekneciler sezonu bekliyor

2 yıldır sıkıntılı günler yaşayan Fethiye'de günlük turlara çıkan tekneler sezona hazırlanıyor.

2 yıldan bu yana pandemiden kaynaklı sıkıntılardan dolayı gelirleri düşen ve zor günler geçiren tekne turu sektöründe çalışanlar bu sene sezondan umutlular.

Fethiye’nin tanıtımı ve turizmin gelişmesi anlamında önemli bir konumda bulunan tur tekneleri sezon için hazırlıklarına başladılar. Sezon da gelecek turistleri bekleyen  tekne sahipleri ve çalışanları sezona umutla bakıyorlar.

2 yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden dolayı sıkıntılı günler yaşayan tekne ve yat sektörü çalışanları önümüzdeki sezon için çalışmalarına devam ediyorlar. Kimi tekne sahipleri teknelerini tersane bölgesinde  karaya çekip tadilat,tamir ve onarımlarını sürdürürken kimi tekne sahipleri ise teknelerinin bakımlarını denizde yapıyorlar.

“İngiliz turistlerden umutluyuz”

4 yıldan bu yana teknelerde tekne turu sektöründe çalıştığını ifade eden Erim Çelik bu sene sezondan ümitli olduklarını ifade ederek “Burada kordonda 12 aylık gemiciyim. 4 senedir bu işle uğraşıyorum. Biz teknenin elemanları olarak genelde temizlik, müşteriyle ilgilenme gibi işlere bakıyoruz. Nisanda sezon açılacak hazırlıklara başladık. Her sene yaptığımız gibi ilk önce tekneyi karaya çekip indirme işlemleri oluyor. Altının boyası, vernik atılması vb. şeklinde. Komple tertemiz bir şekilde tura başlıyoruz. Bu sene sezondan beklentimiz var. Geçen seneye göre daha iyi olacağını düşünüyoruz. Çünkü İngilizlerin gelme olasılığı daha yüksek” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin