Denizcinin anasayfası

MSC Cruises Türkiye’de de büyüyecek

MSC Cruises, acentelerini bilgilendirme toplantısında bir araya getirdi. Toplantıda Avrupa Satış Direktörü Angelo Capurro ve MSC Cruises Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel, şirketin geride bıraktığı 19 yılda kat ettiği yol ve gelecek planlarını anlattı.

Dünyanın en büyük özel cruise operatörü, Avrupa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Güney Amerika’da pazar lideri olan MSC Cruises, İstanbul’daki yetkili satış acentelerini tarihi Venedik Sarayı’nda ağırladı. 200’e yakın davetlinin katıldığı gecede şirketin 2005 yılından günümüze Türkiye’de gerçekleştirdiği çalışmalar ve gelecek planları aktarıldı.

Avrupa Satış Direktörü Angelo Capurro ise, MSC Cruises’un 10 yıllık süre içerisinde yüzde 800 büyüdüğünü, dünya sıralamasında 4. sıraya yükseldiğini; Avrupa, BAE ve Güney Amerika’da da pazar lideri olduğunu söyledi.

MSC Cruises’un en modern filoya sahip olduğuna dikkat çeken Capurro, kruvaziyer endüstrisinde 13.6 milyar Euro’luk yatırım planıyla filolarını 2027 yılına kadar 25 mega cruise gemiye çıkaracaklarını dile getirdi.

2026 itibarı ile şu anki yolcu kapasitesinin yaklaşık 3 katı büyüme elde edeceklerini ifade eden Capurro, şunları söyledi :

“Türkiye’de 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren MSC Cruises, bugüne kadar 6 yeni gemi sınıfı tasarladı. MSC Cruises’in filo genişletme planının bir parçası olarak MERAVIGLIA SINIFI, MERAVIGLIA-PLUS SINIFI, SEASIDE SINIFI, SEASIDE EVO SINIFI, WORLD SINIFI ve ULTRA LUXURY SINIFI adı altındaki 17 yeni nesil gemisiyle 2027 yılı itibarı ile yıllık yolcu taşıma kapasitesini yaklaşık 5,5 milyona çıkaracak. Bu yeni nesil gemilerin arasında yaklaşık 7 bin 000 konuğu ağırlayabilecek kapasitedeki World Class mega gemiler ve ultra lüks kategoride dört gemi bulunuyor”

Sayılarla MSC

Gemi sayısı : 15

Biniş yapılan liman sayısı : 131

Uğranılan liman sayısı : 191

Dünya çapında rota sayısı : 225

Uğranılan ülke sayısı: 80


Bunları da beğenebilirsin