Denizcinin anasayfası

Yolcu gemisinde 150’den fazla yolcu hastalandı

Newsweek’in haberine göre yolcular, Çarşamba günü Jamaika limanında saatlerce Royal Caribbean Cruises ‘ (Denizlerin Vahası’nda) gemisinde tutulduklarını söyledi.

Gemi bir hafta sürecek olan seyir için Florida’nın Port Canaveral Port’undan ayrıldı.

Royal Caribbean’in sözcüsü Owen Torres, Florida Today e-posta ile yaptığı açıklamada, “[Çarşamba] itibariyle, Pazar gününden bu yana yaklaşık 9 bin misafirin yüzde 2’sini temsil eden 167  yolcu gastrointestinal hastalık vakası bildirildi .” “Kısa süreli olarak hastalıktan etkilenenler, gemimizin sağlık ekibi tarafından reçetesiz ilaç tedavisi görüyor.

Delmar Safety

“Bu arada, gemiye ek sağlık personeli getiriyoruz ve daha fazla sorun riskini en aza indirgemek için yoğun sağlık prosedürleri uyguluyoruz.”

Florida Today , yolcuların geminin içinde bir karantina kapsamında tutulduğunu doğrulayamadı. Royal Caribbean, Newsweek’in röportaj isteğine yanıt vermedi .

Salgının nedeni bilinmiyor

Twitter kullanıcısı Alan Thomas. “100’den fazla yolcu ve bir ekip üyesi hasta. kıyı gezisi iptal edildi. Jamaika yetkilileri gemiden çıkmamıza izin verip vermediğini görmek için bekliyorum ”dedi.

Yolculuğu bozan mide sorunu çoğu kişi için en kötü kabus senaryosuyken, yolcular son yıllarda gemilerde görülen gastrointestinal hastalık oranlarının düştüğü de istatistiklere yansımış durumda.

Hastalık Kontrol ve Önleme Gemi Sanitasyon Programı Merkezleri 2018 yılında kruvaziyer gemilerde gastrointestinal hastalık için sadece 10 salgın kaydetti.

Cruise Radio’ya göre, bu, 2017’de kaydedilen sayının yarısından az.

2018, sekiz salgının kaydedildiği 2014 yılından bu yana salgın sayısı açısından en iyi yıldı. On bir olay 2017’de,  2016’da 13,  2015’te 12 oldu.


Bunları da beğenebilirsin