Denizcinin anasayfası

“Bildiklerinizi Unutun” Webinarı yarın yapılacak

Türk Armatörler Birliği “Bildiklerinizi Unutun” ana başlığıyla yarın (11 Mart 2021) bir WEBINAR düzenliyor.

Türk Armatörler Birliği Mükemmeliyet Merkezinin katkılarıyla hazırlanan bu etkinliğin ana teması “Seragazı Emisyonu Kuralları Ve Yeni Uygulamalarıyla Gemi İşletmeciliği ve Gemiler Değişimin Eşiğinde, Çok Az Bir Süre Kaldı, Hazır mısınız?”olarak belirlendi.

TAB tarafından düzenlenen etkinliği sponsor olarak GEPA FIBERGLASS Ticaret ve Sanayi A.Ş., ve ARKAS Denizcilik ve Nakliyat A.Ş. ve ClassNK destekliyor.

Türk Armatörler Birliği Başkanı Ahmet Bedri İnce etkinliğe ilişkin “Deniz Taşımacılığı sıfır sera gazı emisyonu hedefiyle küresel anlamda teknolojik olarak değişimin ötesinde büyük bir dönüşüme şahit olmak üzere. Biz de sektörümüzde bu konuda farkındalık yaratmak üzere bir etkinlik düzenlemeye karar verdik. Bu etkinlikte anlatılacak olan konular biz armatörlerin gelecekteki kararlarına yönelik bir aydınlatma sağlayacağı için çok önemli.” açıklamasını yaptı.

Delmar Safety

Türk Armatörler Birliği Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Başkanı Ali İbrahim Kontaytekin ise,“Sera gazı emisyonlarının yıl hedeflerine göre azaltılmasına ilişkin tedbirlerin geliştirilmesi konusugeçtiğimiz Kasım ayındaki MEPC 75 toplantısında önemli ufuklara yelken açtı. Bu toplantıda mevcut gemilerin enerji verimliliği endeksleri, buna bağlı yeni kurallar, karbon salınımlarının azaltılmasınailişkin teknolojik gereklilikler ele alındı. Tüm bunlar önümüzdeki 1-2 sene içerisinde gemilerimizdeönemli değişiklikler yapmamızı gerekli kılacak. Bunların maliyetlerine katlanabilecek miyiz? Bumaliyetlere katlanamaz isek uluslararası arenada diğer bu maliyetlere katlananların elde edeceği verimlilik ile rekabet edebilir durumda olabilecek miyiz? Bu konu gerçekten bilinmesi gereken önemli bir konu.” dedi.

Kontaytekin; “Her zaman belirsizlikler sektörde ne yapacağız endişesineyol açmakta. Biz bu belirsizliği ortadan kaldırmak için 2021 yılı boyunca bir çalışma yapalım istedik. Bu etkinlik de bu yılın ilk faaliyeti olacak. Amaç konu hakkında gemi sahiplerine ve diğer destekleyici sektörlere bir bakış açısı sunmak. Bununla birlikte nasıl bir yol haritası çıkartabiliriz, hangiteknolojilere ihtiyaç olabilir? Bunları da bu sene çalışıp sektörle paylaşım arzusu içerisindeyiz.” diyerek etkinliğe yönelik düşüncelerini ifade etti.

Harun Şişmanyazıcı’nın moderatörlüğünü yapacak WEBINAR TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu üyelerinin ve RightShip’tenYücel Yıldız’ın sunumlarıyla gerçekleştirilecek.

Etkinliğe katılım için:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Rosfk8SDR_it-cTSp3f30A
(Webinar ID: 827 8782 3731) linkinden kayıt yapılarak katılım sağlanabilir. Ayrıca etkinlik programına veya kayıt linkine www.armatorlerbirligi.org.tr adresindeki WEB sitesinden ulaşılabilir.


Bunları da beğenebilirsin