Denizcinin anasayfası

DELMAR’dan denizcilik eğitimine büyük destek

DELMAR Denizde Güvenlik Sistemleri, İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne filika ve hızlı can kurtarma platformu kuruyor.

İTÜ ve DELMAR’ın uzmanları tarafından verilecek eğitimlere fakülte öğrencilerinin yanı sıra denizciler de katılabilecek.

İsmi Delmar Training Academy olacak

DELMAR ile İTÜ Rektörlüğü tarafından imzalanan protokole göre, İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin Tuzla yerleşkesine kurulacak filika ve hızlı can kurtarma platformununu inşaatından donatılmasına kadar tamamı DELMAR tarafından karşılanacak. Delmar Training Academy ismini taşıyacak platformda serbest düşmeli can filikaları dahil tüm can filikaları ve hızlı kurtarma botları dahil tüm kurtarma botları, denize indirme cihazları ve serbest bırakma teçhizatlarıyla ilgili eğitimler verilecek. DELMAR Training Academy’deki eğitimleri İTÜ ve DELMAR’ın uzmanları verecek. Akademide üniversite öğrencilerinin haricinde denizcilere de eğitimler düzenlenecek.

Delmar Safety

Rektörden hayırlı olsun mesajı

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, DELMAR’la yapılan protokolle ilgili olarak, “Denizcilik sektörüne yön vermek için üniversite-sanayi işbirliklerimizi devam ettiriyoruz. Delmar Safety ile yaptığımız “ISO PAS 23678 Training” Academy işbirliği anlaşması kapsamında Denizcilik Fakültemize önemli bir tesis kazandırılacak. Üniversitemiz için hayırlı olsun.” dedi.

Servis mühendisliği sertifikası

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özcan Arslan, söz konusu platform ile denizcilik eğitimi alan öğrencilerin önemli bir ihtiyacının karşılanacağını ve sektör paydaşları için de yararlı bir tesis olacağını söylerken, Delmar Safety Genel Müdürü Fuat Arda Akyüz ise, “Hali hazırda Delmar Safety Global ofislerinde fakültemiz mezunu 35 kardeşimiz  çeşitli pozisyonlarda çalışıyorlar. Bu sayıyı yaptığımız her yeni yatırımla daha da artırmayı hedeflemekteyiz. İmzasını attığımız eğitim merkezi ile de bu hedefimize bir adım daha yaklaşmaktayız. Bu vesile başta İTÜ Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özcan Arslan hocalarımıza ve emeği geçen tüm sektör paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Akyüz, eğitime katılan adayların birçok bayrak devleti tarafından kabul edilen servis mühendisi sertifikasına sahip olacaklarının da altını çizdi.


Bunları da beğenebilirsin