Denizcinin anasayfası

Katar helikopter platformu eğitimi HeliPLAT’tan

Katar için inşa edilen Al Doha sınıfı 2 geminin helikopter platform mühendislik, test ve eğitim hizmetleri HeliPLAT tarafından verildi.

Türkiye’nin askeri, sivil gemi helikopter platformlarında öncü şirketi Helikopter Platform Sertifikasyon Mühendislik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti (HeliPLAT)  Katar Donanması için Anadolu Tersanesi’nde inşa edilen ve Katar’a teslim edilen 2 geminin helikopter platform mühendislik, test ve eğitim hizmetini verdi.

Türk Donanması, TPAO sondaj-araştırma gemileri ile dost müttefik birçok devlete hizmet veren HeliPLAT;  dışa olan bağımlılığı ortadan kaldırıyor. Şirket helikopter platformları ve ilgili sistemler için yerlileştirme çalışmalarına devam ediyor.

Anadolu Tersanesi tarafından Katar Donanması için inşa edilen silahlı eğitim gemileri QTS 91 AL DOHA geçtiğimiz yıl Kasım ayında AL SHAMAL da geçtiğimiz hafta Katar Donanmasına teslim edilmişti.

Tasarımı da Anadolu Tersanesi tarafından yapılan ve her birinde 72 Deniz Kuvvetleri öğrencisi veya personeli eğitim göreceği gemilerde helikopter pisti de bulunuyor.


Bunları da beğenebilirsin