Denizcinin anasayfası

100 yıllık tersane el değiştirdi

Çelik Çelikyaman
celik@DenizcilikDergisi.com

1917 yılında ahşap gemilerin demir aksamlarını onarım ve devamında gemilerin perçinli sac ve buhar kazanlarının onarımını yapan bir atölye olarak kurulan ve bugün tersane olarak hizmet veren Çındemir Tersanesi el değiştirdi.

Tersane halen Dentaş’ın da sahibi olan ve yönetim kurulu başkanlığı görevini Ebru Paylan Şenkaya’ın üstlendiği EOS Grup’a geçti. Tersane, Çındemir ailesinin olur vermesiyle aynı isimle çalışmalarına devam edecek.

Delmar Safety

Denizcilik Dergisi’ne konuşan Çındemir Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kayhan Çındemir, eldeki belgelerle ancak 1917’ye kadar tarihleyebildikleri tersanelerinde yeni inşadan ziyaret modifiye ve tamir tarafında yıllarca hizmet verdiklerini söyledi.

“Emekli oluyorum”

Çındemir, “Tersanemizi ağabeyim rahmetli İlhan Çındemir, diğer kardeşlerin Ayhan ve Erhan Çındemir ile birlikte yıllarca yönettik. Ben de babamın yanında çıraklıktan başladığım meslekte perçin, kazan tamiri, kaynakçılık, montajcılık derken yöneticilik yaptım” dedi. Çındemir şu an için farklı projelerinin olmadığını belirterek, emekliye ayrıldığını söyledi.

Denizcilik Dergisi olarak Kayhan Çındemir’e sağlıklı ve mutlu bir emeklili diliyoruz.


Bunları da beğenebilirsin