Denizcinin anasayfası

“3. SNAME Türkiye Buluşması” İTÜ ‘de gerçekleştirildi

Amerika merkezli Uluslararası Gemi Mühendisleri Odası (SNAME) İTU SNAME kolunun düzenlemiş olduğu “3. SNAME Türkiye Buluşması” etkinliği ,Türk Loydu’nun sponsorluğunda 18 Aralık 2018 tarihinde İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

“3. SNAME Türkiye Buluşması” İTÜ ‘de gerçekleştirildi

Türk Loydu’nun sponsorluğunda Amerika merkezli Uluslararası Gemi Mühendisleri Odası (SNAME) İTU SNAME kolunun düzenlemiş olduğu “3. SNAME Türkiye Buluşması” etkinliği 18 Aralık 2018 tarihinde İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Etkinlikte denizcilik sektörünün en güncel ve önemli konularından olan gemi emisyonlarının azaltılması konusu ele alındı.

Etkinliğin açılış konuşması İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ergin tarafından yapıldı.

Prof. Dr. Selma Ergin ve SNAME İş Geliştirme Müdürü Michael Taylor’ın sunumlarının ardından Türk Loydu Bayrak Devleti Onayları Birimi Yöneticisi Aykut Yılmaz tarafından IMO’nun emisyonlar için getirdiği kurallardan ve bunların uygulanması için gerekli olan sistemleri kapsayan bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumların ardından Türk Loydu Liman Devleti Kontrolü Teknik Asistanı Selçuk Alpaslan’ın modaratörü olduğu münazarada LNG ve Scrubber sistemleri üzerinde görüşler bildirildi.


Bunları da beğenebilirsin