Denizcinin anasayfası

500 milyon dolarlık konteyner

DHA’dan Ruhan Yalçın’ın haberine göre, Tekirdağ’da Türkiye’nin en büyük konteyner limanı olan ve 500 Milyon dolarlık yatırımla inşaa edilen Asyaport’ın, 5 katlı cam tasarım yeni yönetim binasını hizmete açılırken, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer 12 yıldır limanın yönetildiği konteynerı ise binanın en tepesine koydurdu.

Türkiye’nin en büyük konteyner limanı olma özelliğine sahip Barbaros Mahallesi’ndeki Asyaport Limanı, modern yönetim binasına kavuştu. Asyaport 5 katlı cam kaplama kendi hizmet binasını hizmete sokarken, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer 12 yıldır yönetim binası olarak kullanılan konteyneri yeni binanın tepesine koydurdu.

Hizmet binasının kademeli olarak hizmete girdiğini ifade eden Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, “Modern binamız kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başladı. Medlog ve MSC firmalarının bazı operasyonel bölümleri İstanbul’dan buraya kaydırıyoruz. Burada dokümantasyon, pazarlama ve muhasebe alanlarında 200 kişilik bir kadro burada yaratılacak. Bu kadronun bir kısmı İstanbul’dan yine büyük bir kısmı da Tekirdağ’dan olacak” dedi.

Dev şirketi konteynerden yönetiyordu

Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, 12 yıldır limanın küçük bir konteynerden yönetildiğini ve kendisi için özel bu konteynerin yeni binanın üzerine vinçle taşıtıp sabitlediklerini de sözlerine ekledi.


Bunları da beğenebilirsin