Denizcinin anasayfası

ABD Sahil Güvenlik’in başına kadın komutan

ABD Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 27. Komutanı olarak görev yapmak üzere Amiral Linda L. Fagan aday gösterildi.

ABD Başkanı Joe Biden, ABD Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 27. Komutanı olarak görev yapmak üzere Amiral Linda L. Fagan’ı aday gösterdi. Amiral Fagan, Sahil Güvenlik Komutanı olarak görev yapan ilk kadın olacak.

Amiral Fagan, halen ABD Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda komutan yardımcısı olarak görev yapıyor. Amiral Fagan, daha önce Pasifik Bölgesi Komutanı olarak görev yapıyordu.

Amiral Linda L. Fagan’ın şu anki ABD Sahil Güvenlik Komutanı Amiral Karl L. Schultz’dan 1 Haziran 2022’de görevi devralması bekleniyor.

ABD Sahil Güvenlij Komutanı Amiral Karl L. Schultz  görevi devredeceği Amiral Fagan için ‘’ Ordumuzun 27. Komutanı olarak ayrıcalıklı bir şekilde hizmet edecek keskin zekaya, operasyonel deneyimin derinliğine ve iyi bilenmiş liderlik ve yönetimsel zekaya sahip, kıdemli bir  Sahil Güvenlik subayı’’ açıklamasını yaptı.

Öte Amiral Fagan, Sahil Güvenlik’in komutan Yardımcısı olarak Amiral Yardımcısı Steven D. Poulin’i seçti. Poulin şu anda Sahil Güvenlik Atlantik Bölgesi Komutanı olarak görev yapıyor ve Rocky Dağları’ndan Basra Körfezi’ne kadar tüm sahil güvenlik görevlerinden sorumlu.


Bunları da beğenebilirsin