Denizcinin anasayfası

Abu Dabi, Türk limanlarına yatırım yapacak

Abu Dabi merkezli liman ve lojistik devi AD Ports Group, yatırım yapmak için Türkiye ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Abu Dabi merkezli liman ve lojistik devi AD Ports Group, Türkiye Varlık Fonu ile Türkiye’deki yatırım projeleri için stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre ortaklar, liman geliştirme ve operasyonları ve lojistik için büyük yatırım fırsatlarını keşfetmek için işbirliği yapacak. Ayrıca, tüm yatırım fırsatlarını değerlendirmek ve iki ülke arasındaki ticari bağları geliştirmek için ortak bir yönlendirme komitesi kuracaklar.

AD Ports Group, Ürdün, Irak ve en son olarak Mısır’daki stratejik işbirliği anlaşmaları yoluyla küresel güçlenmeye devam ediyor . Grup ayrıca , BAE, Ruwais’te şu anda geliştirilmekte olan kimyasal üretim ve sanayi merkezi olan TA’ZIZ’de yeni bir liman ve lojistik tesisi geliştirmek için bu ay ADNOC ile güçlerini birleştirdi.

Delmar Safety

AD Ports Group Grup CEO’suKaptan Mohamed Juma Al Shamsi, “Türkiye, AD Ports Group için çok çeşitli önemli ve çekici yatırımlar sunuyor ve Türkiye Varlık Fonu’nun iddialı planlarımızı uygulamaya yardımcı olmak için ideal bir ortak olacağına inanıyoruz” dedi.

Türkiye Varlık Fonu CEO’su Salim Arda Ermut ise yalpan anlaşmanın ardından “Ticaret, denizcilik ve lojistik sektörlerimizi güçlendirmeye yönelik çok çeşitli ulusal tedbirlerin bir parçası olarak AD Ports Group ile çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’nin dünya standartlarında birçok liman varlığı var ve AD Ports Group ile işbirliği, hizmet yelpazesini ve altyapı kalitesini bir sonraki seviyeye yükseltmeye yardımcı olacak.” Diyerek yapılan anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Bunları da beğenebilirsin