Denizcinin anasayfası

ADA, şimdi de Kuşadası sahillerinde!

Denizlerin korunması ve kirlilikten arındırarak ekosisteme destek olunması hedefleniyor.

Daha önce de haberini duyurduğumuz Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş’nin. Smartium Clean Projesi kapsamında geliştirdiği ürünü ADA, şimdi de Kuşadası sahillerinde!

Proje kapsamında Setur Marinaları ile ortak yürütülen çalışmalarda, atıklar hızlı bir şekilde toplanarak denizlerin korunması ve kirlilikten arındırarak ekosisteme destek olunması hedefleniyor.

 

Delmar Safety

Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş “Deniz yaşamının sürdürülebilirliğini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” açıklaması yaptı.

 

Sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda yürüttüğü faaliyetlere bir yenisini daha ekleyen SeturMarinas şirketi, deniz yüzeyindeki atıkları temizliyor. Çevre sorunluna özgün ve öncü teknolojilerle birlikte çözüm getirmek isteyen SeturMarinas şirketi, Smartium Clean projesiyle birlikte deniz kirliliğini azaltmak için harekete geçti.

 

Koç Bilgi Savunma Teknolojileri A.Ş ve Setur Marinaları’nın ortaklaşa geliştirdiği Smartium Clean cihazları ile, Setur Marinaları’nda su üzerinde yüzen plastik, cam, yağ gibi atıklar temizleniyor. Smartium Clean projesi kapsamında geliştirilen otonom ve manuel kullanım seçeneğine sahip cihazlar, suda bulunan atıkları topluyor. Temmuz ayı itibarıyla marina çalışanlarına verilen özel eğitim verilmesinin ardından Smartium Clean projesi Türkiye’deki tüm Setur Marinaları’nda kullanılmaya başlandı.


Bunları da beğenebilirsin