Denizcinin anasayfası

Adik ile Milaha arasında yeni anlaşma

DİMDEX Fuarı’na katlan Anadolu Tersanesi ile Katar merkezli denizcilik şirketi Milaha arasında yeni bir anlaşma yapıldı.

Anadolu Deniz İnşaat Kızakları Sanayi ile Katar merkezli denizcilik şirketi Milaha, DIMDEX 2022 Fuarı’nda yeni bir çerçeve anlaşması imzaladı.  Analaşma kapsamında  Anadolu Tersanesi’nin Katar Deniz Kuvvetleri QENF)  için  inşa edeceği yeni gemiler için Milaha teknik destek sağlayacak.

Anadolu Tersanesi (ADİK) ile Katar Deniz Kuvvetleri arasında 2 adet askeri eğitim gemisi inşa edilmesi için Katar’da Mart 2018’de düzenlenen Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı’nda sözleşme imzalanmış ve Anadolu Tersanesi geçtiğimiz aylarda Katar Deniz Kuvvetleri için inşa ettiği iki askeri eğitim gemisi  QTS 91 AL DOHA ve  AL SHAMAL  adlı gemileri teslim etmişti.

Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı, özellikle gemi yapımı ve gemilere monte edilen teknolojik sistemlerin yanı sıra radar, füze, deniz mayınları ve elektronik harp sistemleri gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firmalara ürünlerini tanıtma ve yeni anlaşmalar yapma fırsatı sunuyor.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin