Denizcinin anasayfası

Aker Solutions ile Petrobras arasında yeni anlaşma

Aker Solutions, denizaltı üretim sistemleri (SPS) ve denizaltı yaşam döngüsü hizmetleri (SLS) sağlamak için Petrobras ile anlaşma imzaladı.

Küresel enerji şirketlerine entegre çözümler, ürünler ve hizmetler veren Aker Solutions, Brezilya açıklarında Petrobras tarafından işletilen petrol ve gaz sahaları için denizaltı üretim sistemleri (SPS) ve denizaltı yaşam döngüsü hizmetleri (SLS) sağlamak üzere Petrobras and Partners (Konsorsiyumlar) ile bir anlaşması imzaladı. Anlaşma, 2022 ile 2027 yılları arasında beş yıllık bir süre için geçerli olacak.

Anlaşmanın kapsamı, denizaltı ağaçları, şirketin “Vectus” adı verilen en yeni nesil denizaltı kontrolleri, denizaltı dağıtım birimleri ve Brezilya açıklarında Petrobras tarafından işletilen sahalar için yedek parçalar gibi ekipmanlar da dahil olmak üzere komple denizaltı üretim sistemlerinin teslimatını ve Brezilya açıklarında Petrobras tarafından işletilen sahalar için tüm denizaltı yaşamını koruma hizmetlerini kapsıyor.

Aker Solutions, küresel enerji endüstrisine sunduğu entegre çözümler, ürünler ve hizmetler ile düşük karbonlu petrol ve gaz üretimini mümkün kılıyor ve gelecekteki enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yenilenebilir çözümler geliştiriyor.

 


Bunları da beğenebilirsin