Denizcinin anasayfası

Alfa Laval StormGeo’yu bünyesine katıyor

Alfa Laval, StormGeo'yu satın alarak tekliflerine hava durumu bilgisi ve rota ekliyor.

Alfa Laval, dijital hizmetler ürün serisini hızlandırmak ve müşterilere dekarbonizasyon yolunda yardımcı olmak için StormGeo’yu satın almak için masaya oturdu.

StormGeo’nun , dijital hava durumu ekranları, özel tahmin ve hava durumu yönlendirme gibi hava durumu hizmetleri, nakliye hizmetlerinden otelciliğe kadar çok çeşitli sektörlerde dünya çapında 2.200 müşterisi var.  Şirket, Alfa Laval’ın satın almasıyla  deniz ticareti bölümünün bir parçası olacak.

Satın alma ile ilgili görüşlerini paylaşan Alfa Laval Başkanı ve CEO’su Tom Erixon “StormGeo’nun satın alınması, müşterilerimizin sektördeki karbonsuzlaştırma sorununu çözmelerine yardımcı olacak . Ayrıca, StormGeo, dijital  hızlanma hedefimize  çok uygun. Böylece dijital alanda ve müşteri deneyimlerini tekliflerimizi geliştirecek  ve dijital alanda daha iyi  bir deneyim elde edeceğiz “dedi.

Delmar Safety

StormGeo CEO’su Søren Andersen ise” Dünya lideri bir endüstri şirketi olan Alfa Laval’a katılmak bizi çok mutlu edecek. Bu durm ,artan coğrafi ve teknolojik genişleme yoluyla işimizi geliştirerek StormGeo’ya çok faydalı olacak.  Alfa Laval’a katılmamızla birlikte dünyanın  önde gelen yazılım ve SaaS ürünlerini geliştirmeye daha da fazla yatırım yaparak, müşterilerimizin verimliliğini artırmalarına ve karbon emisyonlarını azaltmalarına daha çok yardımcı olacağız” dedi.

Bu arada StormGeo, 2018’den bu yana nakliye müşterilerine tahmini 2,1 milyon ton yakıt tasarrufu sağlayarak CO2 emisyonlarını 6,2 milyon ton azalttı – bu, bir yıl boyunca 1,3 milyon tondan fazla arabanın yoldan çıkarılmasına eşdeğer.


Bunları da beğenebilirsin