Denizcinin anasayfası

Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası başladı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonasına yaklaşık 900 sporcu katıldı.

Muğla Valiliği ile Marmaris Belediyesinin ev sahipliğinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ile Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün iş birliğinde düzenlenen yarışlarda 9 ile 81 yaş aralığında 900’e yakın kadın ve erkek yüzücü mücadele etti.

İçmeler Plajı`nda başlayarak körfezde gerçekleşen yarışlarda, Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası (3 bin 8 metre) 91, Martı Hotels Açık Su Yüzme Şampiyonası (6 bin metre) 179, Setur Marinas Açık Su Yüzme Şampiyonası (1000 metre) 240, Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası (2 bin 8 metre) yarışında 266 sporcu kulaç attı.
Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel, salgın dolayısıyla verilen bir yıllık aranın ardından herkesin denizi özlediğini söyledi.

Yüzücülerin ilk yarış startıyla birlikte coşkulu bir performans ortaya koyduğunu belirten Demirel, “Sonuçları merak ediyoruz. Salgın dönemine rağmen iyi hazırlanmışlar ve bunu da sonucu yansıtacaklar. Bu yılın özelliği bu şampiyona da Marmaris ilk etabımız. Ekimde Göcek ve Bodrum etabıyla birlikte Yılın Turkuaz Serisi Yüzme Şampiyonları ortaya çıkacak. Bu da bir ilk olacak. Dikkatli ve mesafeli start uygulaması da yaptık. Bugün mutluyuz sporcularımız da mutlu.” diye konuştu.

Delmar Safety

Şampiyona 117 yüzücünün kayıt yaptırdığı, 500 metrelik Işık Yolcuğu Gece Yüzme yarışıyla sona erecek. Yarış sonucunda dereceye giren sporculara madalyaları ödül töreniyle verilecek.

2015 yılından bu yana 11 kez gerçekleştirilen ve bugüne dek 44 ülkeden 11 ila 90 yaşları arasında 15.000’e yakın sporcunun katıldığı Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları, Akdenize kıyısı olan ülkeler dikkate alındığında en yüksek katılımlı ve en kapsamlı yüzme şampiyonalarının başında geliyor.

Şampiyona programı:

28 Mayıs 2021 Cuma, sabah seansı

08.30; Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası 3008m

Martı Hotels Açık Su Yüzme Şampiyonası 6000m

Akşam seansı

13.30; Setur Marinas Açık Su Yüzme Şampiyonası 1000m,

15.30; Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası 2008m

Gece seansı

19.30; FMV Işık Üniversitesi’nin destekleriyle Marmaris’te ilk kez gerçekleştirilecek olan Işık Yolculuğu Gece Etkinliği ile şampiyona sona erecek.


Bunları da beğenebilirsin