Denizcinin anasayfası

Arkas Line ve Hapag Lloyd güçlerini birleştiriyor

Arkas Line ve Hapag Lloyd, Batı Akdeniz-Karadeniz Servisi’ni devraldı.

Batı Akdeniz-Karadeniz Servisi’ni (Westmed Black Sea Service-WBS) devralan Arkas Line ve Hapag Lloyd, yaptıkları yeni gemi paylaşım anlaşmasıyla servisin kapasitesini artırarak bölgedeki güçlü konumlarını koruyor.

20 yılı aşkın süredir Akdeniz ve Karadeniz’de verdiği hizmetle bölgede söz sahibi olan Arkas Line, dünyanın önde gelen denizcilik şirketlerinden Hapag Lloyd ile Mayıs ayında yaptığı işbirliği ile gücünü pekiştirmeye devam ediyor.

Emes Feedering tarafından yönetilen Batı Akdeniz-Karadeniz servisi Westmed Black Sea Service (WBS) firmasını devralan iki şirket, daha önce 4×1500 TEU gemi olan servis kapasitesini 4×2500-2700 TEU’ya çıkardı. Anlaşma kapsamında Arkas Line ve Hapag Loyd 2’şer gemi tedarik edip işletecek.

Delmar Safety

Haftalık hizmet faaliyetinin yeni rotası ise bir öncekine oldukça benzer olarak belirlendi.

Önceki planlamada yer alan Varna güzergahı Burgas Limanı ile yer değiştirirken İstanbul uğrağına Marport’un ardından Kumport da eklendi.

İstanbul (Kumport-Marport) – Burgas – Köstence (Csct DPW ve Socep) – İstanbul (Marport-Kumport) – Gemlik (Borusan) – Pire – Tanca (Eurogate) – Kazablanka – Pire – Gemlik (Borusan) – Yarimca (DPW) – İstanbul (Kumport- Marport).


Bunları da beğenebilirsin