Denizcinin anasayfası

Armacell Yalıtım yüzde 48 büyüdü

Armacell Yalıtım A.Ş. 2020 yılını değerlendirdi, 2021 yılında yeni üretim hattı yatırımlarını açıkladı.

Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç, 2020 yılını değerlendirirken 2021 yılına ait önceliklerini ve beklentilerini ifade etti.

Dalkılıç : “Bursa fabrikamızdaki üretim kapasitemizi arttırmak için, yeni hattımızın siparişini verdik, 2021 yatırım yılımız olacak. Yeni yatırımların yanı sıra 2021 yılı için çalışanlarımızın işyerimizdeki sağlığını koruyucu tedbirleri almak ve onlara güvenli bir çalışma ortamı sunmak her zamanki gibi birinci önceliğimiz olacaktır” diyen Ilgaz Dalkılıç ekledi: “Müşterilerimize kaliteli ürünü, kaliteli servisi uygun şartlarda güvenli bir şekilde sunmaya devam edeceğiz”

Elastomerik Kauçuk Köpüğü yalıtım ürünlerinin Dünya markası Armacell’in Türkiye Firması Armacell Yalıtım A.Ş.’nin Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç, sözlerine 2020 yılını değerlendirerek başladı, 2021 yılına ait çalışmalarından ve yeni yatırım hatlarından bahsetti.

Ilgaz Dalkılıç; 2021 yılı için çalışanlarımızın işyerimizdeki sağlığını koruyucu tedbirleri almak ve onlara güvenli bir çalışma ortamı sunmak her zamanki gibi birinci önceliğimiz olacaktır. Bunu gerçekleştirmek için çok çalışacağız, müşterilerimize kaliteli ürünü, kaliteli servisi uygun şartlarda güvenli bir şekilde sunmaya devam edeceğiz. Öncelikle bizler için en hassas konu olan ve üzerinde ciddi mesai harcayarak çalıştığımız ana başlık iş ve işçi sağlığıdır. Belirtmek isterim ki Armacell Türkiye’de 2020 yılı sonu itibari ile 1130 gündür herhangi bir iş kazası meydana gelmedi.

Armacell’in Türkiye’ye girişinden itibaren iş güvenliği ve işçi sağlığı, dijital dönüşümü sağlamak, ekiplerimizin kişisel ve yönetsel gelişimlerine destek olmak, farklı Armaflex ürünlerinin üretimlerini Bursa’da üretebilmek, Oneflex ürünlerinin kalite artırımları, çevre koruma, dijitalleşmek için yatırımlar yaptık, bu yatırımlarımız önümüzdeki yıllarda da devam edecektir.

Salgına karşı kriz komitemiz başarılı önlemler aldı

Salgından dolayı daha 2020 Şubat ayından itibaren kriz komitemizi kurup hazırlığımızı ve senaryolarımızı oluştuk. Kullanmakta olduğumuz dijital platformumuzu Microsoft Office 365 ve insan kaynakları tarafında Workday isimli platformlara geçiş yaparak geliştirdik. Çalışanlarımız ve müşterilerimizle ilk günden itibaren açık ve etkin iletişim içinde olduk. Örneğin, Covid’19 salgınının ülkemizde yayılımın henüz başlamadığı 2020 yılının başında, bizler uzak doğulu ve Avrupalı meslektaşlarımız ile bu konuda toplantılar yapıyor, alınabilecek tedbirleri tartışıyorduk. Yine tam da aynı dönemde elimizde, tüm personelimize en az 4 ay yetecek kişisel koruyucu ekipmanı temin etmiştik. Salgın sürecini de Armacell Türkiye Covid’19 kriz komitemiz olarak, Armacell EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Rusya) kriz komitemiz ile birlikte haftalık toplantılarla ve hükümetimizin önlemlerini dikkate alarak yönettik ve yönetmeye devam ediyoruz.

2020 yılı sonunda satışta büyüme yüzde 48 arttı

Öte yandan, Armacell EMEA bölgesine (Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Rusya) hitap edecek ürünleri daha fazla miktarda üretmek ve satmak için tüm hatlarımız ile Armacell merkezine, ülkelerin yöneticilerine, Türkiye olarak ilk günden itibaren adeta baskı yapıyorduk. Yaptığımız yatırımlarımızın ve çalışmalarımızın meyvelerini, 2020 yılında toplamaya başladık. 2020 yılı içinde sorumluluk alanımız olan bölgeler haricinde, Armacell’in EMEA bölgelerine hem Oneflex ürünleri ile hem de Armaflex ürünleri üreterek hizmet verdik. Armacell EMEA bölgesi, Bursa’daki fabrikamızda ürettiğimiz Oneflex ve Armaflex markalı Türk malı ürünler ile 2020 yılında tanışmış oldu. Görünen o ki ürünlerin kalitesi, servisimiz ve maliyetlerimiz beğenildi, bunu o bölgelerin 2021 bütçe hedeflerine koydukları Made in Türkiye ürünleri miktarından kolayca anlayabiliyoruz. Türkiye ve sorumluluğumuz altındaki bölgelerde bütçelediğimizin oldukça üzerinde bir satış performansı göstererek yılı kapattık. 2020 yılı sonunda yıllık toplam satışların tutarını bir önceki yıla göre TL bazında yüzde 48 arttırmış olduk.

Yeni yatırım, yeni üretim hattı 2021’de

Yıl sonu itibari ile üretim bölümümüzde kapasite kullanım oranımız, planladığımız şekilde yüzde 90’lar seviyesine ulaşmış bulunmaktadır. Böylece Bursa fabrikamızdaki üretim kapasitemizi arttırmak için, yeni hattımızın siparişini vermiş bulunuyoruz.

En başından beri ekip olarak, planlı, tedbirli ve disiplinli çalışıyoruz. Evet, 2020 yılı Covid’19 salgınından dolayı, yönetsel anlamda zor bir yıl oldu ama buna rağmen işlerimizin finansal sonucu anlamında oldukça başarılı bir yıl oldu diyebilirim. Tüm çalışanlarımıza, dost ve müşterilerimize buradan teşekkür etmeyi bir borç bilirim.


Bunları da beğenebilirsin