Denizcinin anasayfası

ASBAŞ, TURMEPA’dan konuklarını ağırladı

TURMEPA Deniz Temiz Derneği, ASBAŞ Antalya Serbest Bölgesi’ni ziyaret etti

“DENİZ varsa hayat var” sloganıyla temiz denizler için çalışan DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Ünlü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ASBAŞ Antalya Serbest Bölgesi’ni ziyaret etti. Başkan Ünlü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Deniz temizliğinin önemi konusunda duyarlılığı artırmak ve toplumu bilinçlendirmeye yönelik çalışmaları devam eden dernek, kendisine ait limanı ve yat rıhtımı bulunan ASBAŞ Antalya Serbest Bölgesi’nin işleyişi, ticari hacmi, istihdam ve yatırımları gibi konular da bilgiler aldı.

Genel Müdür Zeki Gürses; Antalya Serbest Bölgesi’ne yaptığı yatırımlar, genişlettiği rıhtım alanı ve modern tesisleri ile sıfır atık ve atık yönetimi konusundaki çalışmalarına devam eden ASBAŞ’ın , bu kapsamda daha büyük ve teknolojik yatların bölge içerinde üretilerek sahiplerine ulaştırılması ve ayrıca daha büyük kapasiteli teknelerin bölgeye bakım onarıma alınabilmesi için 560 ton kapasiteli Travel Lift ve 2000 ton kapasiteli Ship Lift yatırımlarını 2021 Temmuz ayında tamamlayarak, hizmete sunduğunu belirtti.

TURMEPA Deniz Temiz Derneği Antalya Şubesi Yönetim Kurulu heyeti ile yapılan toplantı ve karşılıklı bilgilendirmelerden sonra rıhtım alanına geçilerek, yatırım projeleri ve limancılık faaliyetleri hakkında bilgilendirme ve fikir alışverişinde bulunuldu.


Bunları da beğenebilirsin