Denizcinin anasayfası

Askeri gemiyi böyle denize indirdiler!

Avustralya Savunma Kuvvetleri'nin yeni gemisi için düzenlenen törendeki dansçılar ortalığı birbirine kattı.

Avustralya Sidney Limanı’nda Deniz Kuvvetleri Komutanı, Avustralya Genel Valisi ve Genelkurmay Başkanı’nın da katıldığı törenle HMAS Supply adlı tedarik gemisi hizmete girdi. Geminin idaresinin Avustralya Savunma Kuvvetleri’ne (ADF) geçmesi üzerine yapılan törene ‘twerk’ yapan kadın dansçılar damga vurdu. Törenden önce 7 kişilik dans grubu 101 Doll Squadron’un twerk dansı performansı ise tartışma yarattı. Töreni izleyen komutanların şaşkınlığı yüzlerine yansıdı.

Avustralya Genel Valisi David Hurley ve Avustralya Savunma Kuvvetleri Komutanı Angus Campbell’in de bulunduğu törende dansçılar tüm hünerlerini sergiledi. Daily Star’ın haberine göre Hurley ve Campbell’in, alışılmışın dışındaki bu törende rahatsızlıklarını açıkça belli ettiği vurgulandı.

ABC News’a konuşan Liberal Ulusal Parti milletvekili Phillip Thompson törenle ilgili adeta ateş püskdürdü. Yaşananların bir tür rezalet olduğunu söyleyen Thompson, “ADF’nin standartlarını düşünürsek bir gemi için yapılan törende beklentiler daha farklı oluyor. ADF Komutanı, Parlamento üyeleri, Avustralya Genel Valisi herkes orada. Böyle bir ortamda twerk yapmanın uygun olmadığını düşünüyorum” dedi.

Geminin Avustralya’da insani yardım operasyonlarında kullanılması planlanıyor.


Bunları da beğenebilirsin