Denizcinin anasayfası

Atlas Elektronik ASW’leri Alman Donanması’nda

Atlas Elektronik Alman Donanması'nın F126 fırkateynlerine, denizaltı savar (AWS) modülü tedarik edecek.

Teknoloji firması Atlas Elektronik, Thales Hollanda tarafından Alman Donanması’nın F126 fırkateynlerine denizaltı savar modüller entegre etmek için sözleşme imzaladı.

Hollanda Damen Tersaneler Grubu, Thales Grubu ve Blohm+Voss tarafından Alman Donanması için inşa edilen F126 fırkateynlerine, 1 Eylül 2022’de imzalanan sözleşme kapsamında; ASW modülünün entegrasyonunun yanı sıra Alman Donanması’nın başlangıç ve destek eğitimi için ilgili bir kıyı tesisi temin edilecek.

Atlas Elektronik tarafından tedarik edilecek modüller, F126 sınıfı fırkateynlerin uzun menzilli ASW operasyonlarını yürütmesini ve denizaltının kapsamlı bir araştırma yapmasını sağlıyor.

Atlas Elektronik CEO’su Michael Ozegowski sözleşmeyle ilgili olarak “Alman Donanması’na görevlerini yerine getirirken mümkün olan en iyi desteği sağlamak için, modüllerde en son aktif ve pasif sonar teknolojisi kullanılacak. Bu modüller F126 MM ASW ile müşterilerimizin hem mevcut hem de gelecekteki zorluklarını karşılamak için yeni ve çok güçlü bir ASW sistemi.” açıklamasını yaptı.

 


Bunları da beğenebilirsin