Denizcinin anasayfası

Atlas, Polus’u da suya indirdi

Atlas Tersanesi'nin Rus Ark Shipping ve Adamant LLC için inşa ettiği buzkıran tip DP-1 destek gemilerinden ikincisi de denizle buluştu.

Atlas Tersanesi tarafından Rus Ark Shipping ve Adamant LLC için inşa edilen buzkıran tip DP-1 destek gemilerinden Polar’ın ardından Polus da denize indirildi.

Rusya’da nehir taşımacılığının yanı sıra Kuzey Buz Denizi’nde de faaliyetlerini sürdüren Ark Shipping’ın için inşa edilen her biri 73.3 metre uzunluğunda olan gemiler aynı zamanda AHTS (Anchor Handling Tug Supply Vessel) olarak kabul ediliyorlar.

Gemilerin kaplamalarını, aynı şirketin daha önceki AHTS gemisi Antarktika’yı da kaplayan Türk firması Amat Engineering üstleniyor.

Ronja Princess de teslim edildi

Öte yandan Atlas Shipyard, Norveçli müşterisi Aas Mek. Verksted AS için inşa ettiği Ronja Princess adlı canlı balık taşıma gemisini de teslim etti. Gemi, 3000 cbm balık taşıma kapasitesine sahip. Yine Atlas Shipyard geçtiğimiz günlerde aynı firma için inşa edeceği diğer canlı balık taşıma gemisinin çelik kesme törenini gerçekleştirdi.


Bunları da beğenebilirsin