Denizcinin anasayfası

Avukat Sinem Oğiş’e Norveç’den önemli ödül

Türk P&I Hasar Yönetmeni Avukat Dr Dr. Sinem Oğiş, "Deniz Taşımacılığında Göze Çarpan 10 Kadın"dan birisi oldu.

Türk P&I Hasar Yönetmeni Avukat Dr Dr. Sinem Oğiş, Norveç’te denizcilik sektöründe uluslararası başarı göstermiş kadın profesyonellerinin seçildiği ‘Deniz Taşımacılığında Göze Çarpan 10 Kadın’ ödülünün sahibi oldu.

Oğiş, Nor-Shipping yönetimi ve Norveçli genç denizci profesyonellerin oluşturduğu YoungShip Oslo tarafından, denizcilik sektöründe küresel alanda başarı gösteren kadınlar arasından seçilerek ödüle layık görüldü.

Ödül YoungShip Oslo ile Nor-Shipping tarafından, denizcilik sektöründeki yetenekli kadın profesyonelleri belirlemek ve mezunlara ve gençleri denizcilik alanına katılmaya teşvik etmek için düzenleniyor.

Sinem Oğiş 2013 yılında Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakultesi’ni üçüncü olarak bitirdi. 2013 yılında Yaşar Üniversitesi’nde En İyi Öğrenci Ödülü’nü aldı ve Avrupa Birliği Jean Monnet Bursu’nu kazandı. 2014 yılında Southampton Üniversitesi’nde Deniz Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı. 2015-2018 yılları arasında Augsburg Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı ve İngiliz sigorta hukuku üzerine doktora tezini yazdı. Sinem Oğiş 2019 yılında bir ay boyunca Dubai Üniversitesi’nde ve 2020 yılında Japonya’daki Gakushuin Üniversitesi’nde iki ay süre boyunca ziyaretçi araştırmacı olarak çalıştı. Sinem Oğiş, Türkçe, İngilizce, İtalyanca biliyor. Oğiş, Eylül 2021 tarihinde Türk P&I Sigorta’ya Hasar Departman Yönetmeni olarak katıldı.


Bunları da beğenebilirsin