Denizcinin anasayfası

Bakan Varank’tan Yalova’da tersanelere ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Altınova Tersaneler bölgesindeki tersaneleri ziyaret ederek tersane yetkililerinden bilgi aldı.

Yalova’da Tersan ve Sefine tersanelerini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “İhracat rakamları son dönemdeki ivmeyle hamdolsun 252 milyar doları aştı. Biz bu rakamları petrol satarak mı yakaladık, doğalgaz ihracatı mı yapıyoruz, tabii ki hayır. Biz 252 milyar dolarlık ihracatı güçlü imalat sanayimizle gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ziyaretinde tersanelerin önemine dikkat çeken Bakan Varank ‘’Yalova’ya bakıyorsunuz, şu anda Avrupa’nın en teknolojik gemilerini hangi tersane yapıyor? Yalova’daki tersane yapıyor. Bugün hidrojenle çalışan, elektrikle çalışan, hibrit tekneleri Yalova’daki tersaneler üretip Kuzey Avrupa ülkelerine ihracat yapıyor.’’ dedi.

Sefine ve ve Tersan tersaneleri yöneticileri Bakank Varank’ı tersanelerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler Bakan Varank tersanelerimizde inşa edilen ve   katma değeri yüksek, ileri teknoloji ile donatılan, üstün özellikli gemileri gezerek; tersane yöneticilerinden bilgi aldı.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin