Denizcinin anasayfası

Bakanlıktan satılık tekne!

İzmir Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, 9 adet tekne ile 55 adet taşıtı ihale ile satışa çıkardı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı toplam bedeli 7 milyon 276 bin TL olan 9 tekne ve 55 aracı satışa çıkardığını duyurdu.

Basın İlan Kurumu’nun internet sitesinde yer alan bilgilere göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Bornova Emlak Müdürlüğü’nde kayıtlı çeşitli taşınırları satışa çıkardı.

İlana göre müdürlük 9 tekneyi satış için vitrine çıkardı. Satışa çıkan teknelerin uzunlukları 10 metre ile 19 metre arasında değişiyor. Teknelerin tahmini bedeli ise 100 bin TL ile 1 milyon 300 TL arasında değişiyor. Teknelerin satışından en az 5 milyon 10 bin TL gelir elde edilmesi bekleniyor. Tekneler Sığacık ve Akyaz’daki Yeddiemin depolarında muhafaza ediliyor.

Ayrıca aralarında otomobil , kamyon, kamyonet, ambulans, otobüs ve minibüsün de olduğu 55 aracı da satışa çıkarılıyor. Satışa çıkarılan araçların modelleri 1973 ile 2013 arasında değişiyor. Satışa çıkarılan araçların bedellleri ise 8 bin TL ile 120 bin TL arasında değişirken araçların satışından da en az 2 milyon 266 bin TL gelir elde edilmesi bekleniyor.

Açık teklif usulü ile yapılacak ihaleler; 12, 13 ve 14 Nisan 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.


Bunları da beğenebilirsin